„Žmogus gali pats save gydyti“

„Žmogus gali pats save gydyti“ / V. Šabunkaitė: „Turime keisti savo mitybą

Ukmergėje gyvenanti menininkė Vilija Šabunkaitė (53 m.) prieš daugiau nei dešimtmetį radikaliai pakeitė savo gyvenimo būdą.

Užaugusi turtingų tėvų šeimoje ji turėjo viską, buvo išlepinta ir siekdavo pažaboti pasaulį pagal save, tačiau tekdavo nusivilti. Dabar ji gyvena kaime, pasinėrusi į kūrybą, nevalgo mėsos, į medikus kreipiasi tik būtiniausiais atvejais.

Jautė, kad galima gydytis pačiai

„Prieš daug metų turėjau ūminį sinusitą. Pasižiūrėjusi japonų filmą ir pasinaudojusi ten rodyta vandens užšaldymo technika pati tiesiog vandeniu jį išsigydžiau. Jau tada supratau, kad galima gydytis be vaistų ir šiuolaikinių medikų pagalbos. Labai sunkių ligų aš tada neturėjau, gal tik antsvorio problemų. Tačiau intuityviai jaučiau, kad tai, ką mums siūlo farmacija, yra užslėpti ir ne visai teisingi dalykai“, – pasakoja V. Šabunkaitė.

Ji pastebi, kad Ukmergėje tarybiniais laikais veikė tik trys vaistinės, o šiandien – dvidešimt, bet sergančiųjų nesumažėjo. „Farmacija gali gyvenimą pailginti, tik mes nežinom, kokia bus to gyvenimo kokybė“, – įsitikinusi moteris.

Dar didesni pokyčiai Vilijos gyvenime prasidėjo, kai perskaitė knygas apie natūralų būdą, kaip išvengti ligų.

Tuomet per vieną dieną radikaliai atsisakė mėsos ir jau daugiau nei dešimt metų jos nebevalgo. Atsisakiusi mėsos dėl sveikatos, šiandien jos nevalgo dar ir dėl ideologinių įsitikinimų.

Paskatino pasninkauti

„Vienoje žaliavalgių konferencijoje susipažinau su Ksavera Vaištariene. Ji buvo labai šviesus, nuoširdus žmogus. Įsigijau jos knygų, perskaičiau.

Gerokai vėliau ėmiausi grikių pasninko pagal jos patarimus. Per dieną galėjau suvalgyti tik stiklinę grikių. Grikiai užpilami vandeniu, palaikomi per naktį ir kitą dieną valgomi. Taip pat yra geriama petražolių arbata. Taip maitinausi dvidešimt vieną dieną iš eilės. Tačiau galima ir vieną dieną per savaitę skirti grikiams, kitomis dienomis valgant vegetarišką maistą.

Kai laikiausi pasninko, atsijungiau nuo viso pasaulio. Išėjau į savo dirbtuves, tapiau, vaikščiojau gamtoje. Tai vyko pernai žiemą. Pusbadyje labai gerai jautiesi fiziškai, tik kankina priklausomybė nuo skanaus maisto, kurį esame įpratę valgyti“, – pasakoja Vilija.

K.Vaištarienė jai buvo labai geras pavyzdys, kaip teisingai maitintis – ji maitinosi pakankamai asketiškai, tokia mityba yra labai teisinga.

Norėdamas pasveikti turi keistis

Visa ši patirtis ukmergiškei leido suvokti, kad, jeigu žmogus pats pasirenka badavimą gydymosi tikslais, pajungia visas žinias savigydai, jis tikrai pasveiks. Yra labai gera knyga Joe Dispenza „Jūs esate placebas“. Ten rašoma apie tai, kas vyksta žmogaus smegenyse, kai tiki ir daro nuoseklius veiksmus. „Šiuolaikinė medicina yra nekompetentinga išgydyti lėtines ligas, skeptiškai žiūri į organizmo valymą ir badavimą. Tačiau būtent šiuos metodus praktiškai taikantys žmonės sugeba sau padėti ir išlipti iš medicinos mokslui neįveikiamų ligų“, – sako ukmergiškė.

Per dešimt metų ji pažino daug augalų, išklausė sveikai gyvenančių žmonių paskaitų. Sako galinti kalbėti tik per savo patirtį ir sukauptas žinias.

Tiki, kad kol galvosime, jog gydytojas gali padaryti stebuklą – sirgsime. Turime keisti savo mitybą, gyvenimo būdą, požiūrį.

„Bėdos mus aplanko todėl, kad neteisingai gyvename, orientuojamės ne į tuos dalykus, kurie vertingi šioje žemėje. Ksavera buvo puikus teisingo gyvenimo pavyzdys, ji buvo pilna optimizmo, energijos, geros nuotaikos ir visada turėjo, ką gražaus pasakyti. Ji buvo mano didi mokytoja“, – sako Vilija.

Grikių iššūkis

Balandžio 4 d. Lietuvos sveikuolių sąjunga (LSS) paskelbė tradicinį grikių iššūkį, kuris jau antrus metus yra skiriamas LSS garbės narės Ksaveros Vaištarienės atminimui pagerbti. Per pirmąjį skelbtą iššūkį 2018 m. prisijungė daugiau nei 11 tūkstančių žmonių.

Kviečiami jungtis ne tik tie, kurie turi įvairiausių negalavimų ir ligų, sunkiai įveikiamų tradicinei medicinai, bet ir visi, norintys pavasarį pasitikti lengvesniu ir švaresniu kūnu.

Iššūkiui specialiai sukurta feisbuko grupė „30 dienų iššūkis“. Joje pateikiamos rekomendacijos 30-čiai dienų, sveikos mitybos ir gyvensenos specialistai, K. Vaištarienės mokiniai atsakys į klausimus.

Sigita Kriaučiūnienė, sveikuoliai.lt

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *