Visur – vien tik pareigūnai…

Visur – vien tik pareigūnai... /

„Ukmergės žinių“ skaitytojas ponas Juozas sakė ypač dažnai girdintis žodį „pareigūnas“. „Tai sustabdė pareigūnas, tai patruliuoja  pareigūnai, baudžia… Ant kiekvieno kampo – vien pareigūnai, nebedrąsu ir į gatvę išeiti, – šmaikštavo jis. – Tai ar kiekvienas policininkas ar ugniagesys yra pareigūnas?“

Žmogus domėjosi, kas iš tiesų yra pareigūnai ir kokios jų pareigos.

Atsakymą pateikė Vidaus reikalų ministerijos Strateginės komunikacijos skyrius.

Kas yra pareigūnas, apibrėžta Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statute.

Vidaus tarnybos sistemos pareigūnas – jame nustatyta tvarka į pareigūno pareigas vidaus reikalų ministro valdymo srities statutinėse įstaigose, teisingumo ministro valdymo srities statutinėse įstaigose, finansų ministro valdymo srities statutinėse įstaigose priimtas statutinis valstybės tarnautojas.

Jis atlieka įstatymuose nustatytas funkcijas, turi viešojo administravimo įgaliojimus dėl sau nepavaldžių asmenų ir (ar) yra vadovaujantis kitiems pareigūnams.

Išskiriamos statutinės įstaigos: Policijos departamentas prie VRM, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, Kalėjimų departamentas prie Teisingumo ministerijos, jam pavaldžios probacijos tarnybos, pataisos įstaigos, tardymo izoliatoriai ir kt.

Išskiriamos pareigybės, kurias einantys asmenys yra vidaus tarnybos sistemos pareigūnai. Tai – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius ir pavaduotojas, policijos generalinis komisaras ir jo pavaduotojas, viršininkas (statutinės įstaigos vadovas), vyriausiojo policijos komisariato viršininkas ir kt.

Komisariato viršininkas, užkardos vadas, tarnybos viršininkas, eskadrilės vadas, orlaivio vadas, rinktinės vadas, vyriausiasis lakūnas, poskyrio viršininkas, vyriausiasis tyrėjas, vyriausiasis detektyvas, vyresnysis tyrėjas, vyresnysis specialistas, inspektorius, sargybos viršininkas, vyriausiasis patrulis, vyriausiasis postinis, jaunesnysis specialistas, jaunesnysis budėtojas, dispečeris, postinis, patrulis, pasienietis, ugniagesys gelbėtojas – irgi pareigūnai.

Beje, savivaldybių administracijose dirbantys ugniagesiai ar valstybės tarnautojai nėra pareigūnai, o neretai, teigiama, įvardijami netiksliai. Jie yra tarnautojai, dirbantys pagal darbo sutartis asmenys, bet ne pareigūnai.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *