Praėjusį savaitgalį Ukmergėje vykusioje Vilniaus apskrities šaulių priesaikos šventėje aktyviai dalyvavo mūsų krašto bendruomenių nariai ir mieste veikiančios maitinimo įstaigos.
Surėmę jėgas vos per pusantros valandos jie pamaitino per tūkstantį susirinkusių šventės dalyvių.
Už maistą surinktos aukos jau pervestos į sąskaitą Ukrainai paremti.
Ukmergės krašto bendruomenių sąjungos pirmininkė Angelė Jokubynienė dėkojo visiems bendruomenių nariams, kurie prisidėjo prie aukų rinkimo akcijos kariaujančiai Ukrainai.
Dėkojo ir ukrainietiškus barščius virusioms „Optima 13 picerijai ir jos direktorei Daivai Varžgalienei, MB „Šilkinė virtuvė“ direktorei Giletai Laskauskienei, Ukmergės rajono vartotojų kooperatyvo, kurio vadovė Angelė Andrikonienė, restoranui „Vilkmergė“, kavinei „Piliakalnio baras“ ir jos vadovui Rimui Kanapeckui, MB „Roko virtuvė“, vadovaujamai Roko Galvono, kuris meniu paįvairino žirnių koše.
Patiekalus išdalyti padėjo Ukmergės rajono bendruomenių nariai – savanoriai. Jų susirinko bent 15.
„Smagu, kad kai kurios maitinimo įstaigos pasikvietė į talką Ukmergės rajone gyvenančias ukrainietes ir barščius virė pagal jų receptus“, – pasakojo bendruomenių sąjungos vadovė A. Jokubynienė.
Pasak jos, ukrainietiški barščiai – tikrai labai skanūs, sotūs ir skiriasi nuo mūsiškių. Pavyzdžiui, vieni iš jų buvo su vištiena ir būtinai pabarstyti krapais…
Iš viso šaulių šventės dalyviams sekmadienį buvo išdalyta beveik 1 000 porcijų. Už jas suaukota 2 165,42 Eur.
Surinktos aukos buvo pervestos į Ukmergės rajono savivaldybės sąskaitą ir bus panaudotos paramai Ukrainos miestams partneriams.
Pasak A. Jokubynienės, dar vieni šio renginio dalyviai – kavinė „Gastro pub „Aš būsiu čia“ – surinktas lėšas pervedė į kitas paramos Ukrainai sąskaitas.
Ukmergės krašto bendruomenių sąjunga šiuo metu vienija 31 kaimo bendruomenę. Dar keliolika bendruomenių sąjungai nepriklauso. Yra tokių, kurios savo veiklą nutraukia arba atvirkščiai – kuria naujas bendruomenes.
Jų veikla daugiausia remiasi projektinėmis lėšomis – visos dalyvauja savivaldybės, ministerijų ar kitų institucijų skelbiamuose projektų konkursuose.
Pirmininkės duomenimis, kai kurios bendruomenės per metus parengia ir sulaukia finansavimo bent keturiems ar penkiems projektams. Jų lėšomis puoselėja aplinką, patalpas, įsigyja inventoriaus, rengia šventes.
Mūsų krašto bendruomenių veikla šiemet buvo aukštai įvertinta respublikos mastu. Konkurse „Bendruomenė – Švyturys 2021– kelias į sėkmę“ Ukmergė buvo paskelbta bendruomeniškiausia savivaldybe.