Praėjusį savaitgalį Vepriuose sulaukta nekasdienių svečių. Miestelį aplankė keli šimtai motociklininkų, kurie keliauja per Lietuvą ir vykdo įvairias užduotis.
Nebe pirmus metus motociklų mėgėjų vykdomo ralio šių metų šūkis – „Parodyk kelią Lietuvos“. Patys šį motociklų turizmo ralį organizuojantys entuziastai jį vadina nuotykių renginiu. Dalyvių tikslas – važiuoti motociklais po Lietuvą, aplankyti kultūros, paveldo ir kitas vertingas krašto vietoves. Įvykdžius organizatorių pateiktas užduotis, gaunama taškų. Komanda, surinkusi daugiausia taškų, laimi.
Ralis rengiamas nuo 2011 metų. Misija, teigia organizatoriai, – mada keliauti po Lietuvą ir Lietuvos vienybė.
2016-ieji paskelbti Bendruomenių metais, taip pat Prezidento Kazio Griniaus ir Bibliotekų metais. Todėl ralio dalyviai šiemet pasirinko aplankyti vietoves, susijusias su bendruomenėmis, knygomis, Prezidento atminimu. Tarp lankomų vietų temų – ir Baltijos kelias.
Šeštadienį nuo ryto ralio dalyviai šurmuliavo Vepriuose. „Atvyko 45 motociklininkų komandos – apie 260 dalyvių iš visos Lietuvos: Vilniaus, Kauno, Elektrėnų, Rokiškio, Kupiškio, Šiaulių… Buvo ir svečių iš užsienio. Kartu su lydėjusiais asmenimis buvo net apie tris šimtus žmonių“, – pasakojo Veprių seniūnijos specialistė Dalia Radzevičienė.
Vepriai, anot jos, – viena iš 30 šalies vietų, patekusių į motociklų turizmo ralio maršrutą.
Dalyvių gide tapo Ukmergės kultūros centro Veprių filialo vedėja Rasa Šimonienė. Ji papasakojo svečiams apie Veprius, jų istoriją. Atvykėliai susipažino su Veprių Kalvarijų keliu.
Lankėsi ir Veprių bažnyčios šventoriuje, o bažnyčioje turėjo įvykdyti užduotį: surasti seniausią varpą ir juo paskambinti. Iki pavakarės viešėdami vienoje iš mažųjų Lietuvos kultūros sostinių, atliko ir kitokių užduočių.
Miestelio centre motociklininkai ir kiti žygio dalyviai mielai bendravo su vepriškiais, fotografavosi, vaišinosi Veprių bendruomenės narių jiems pagamintais blynais, kitais gardėsiais.
„Gal tik vienas kitas iš jų čia yra buvę, o dauguma Vepriuose viešėjo pirmą kartą. Viskas jiems labai patiko, domėjosi istorija, kultūros objektais, daug klausinėjo. Buvo norinčiųjų pamatyti mūsų paplūdimius, išsimaudyti“, – pasakojo D. Radzevičienė.