Vėlinių didysis judėjimas prasideda išvakarėse

Autorius Ukmergės žinios
Vėlinių didysis judėjimas prasideda išvakarėse /

Draudikų statistika rodo, kad eismo įvykių skaičius pernai lapkričio 1 d. buvo mažesnis nei įprastais laisvadieniais. Manoma, žmonės išvykas į kapines paskirsto per kelias dienas ar net kelis savaitgalius.

 

„Savivaldybių parengti eismo maršrutai, kapinių prieigose įrengtos laikinos parkavimo vietos, kelių policijos pareigūnų eismo organizavimas ir žmonių sąmoningumas lėmė įvykių sumažėjimą praėjusių metų Vėlinių dienomis.

 

Panašių rezultatų galima tikėtis ir šiemet, nes daugelis artimųjų kapų lankymą nukels į penktadienį ir stengsis išvengti grūsties bei spūsčių kapinių prieigose lapkričio 1 dieną“, – kalbėjo draudimo bendrovės „Gjensidige“ Transporto kompleksinių žalų skyriaus vadovas Modestas Žilionis.

 

Jo teigimu, būtent spalio 31 d. pernai sulaukta daugiau pranešimų apie įvykius bei pagalbos kelyje prašymų. „Dauguma žmonių iš miestų pajuda spalio 31 dienos pavakarę. Tuo tarpu lapkričio 1-ąją šis srautas pasiskirsto per visą dieną. Kol šviesu, dažnas stengiasi sugrįžti į namus“, – tvirtino draudimo žalų ekspertas.

 

Didžioji dalis nelaimių, nutinkančių keliuose Vėlinių dienomis – smulkūs eismo įvykiai. „Juos Lietuvos vairuotojai dažniausiai patiria regioniniuose ar rajoniniuose keliuose bei teritorijoje prie kapinių. Kad tokios nelaimės aplenktų, reikėtų atsisakyti noro privažiuoti kuo arčiau kapų, kur šiomis dienomis nebus gerų sąlygų nei parkuotis, nei manevruoti. Automobilius būtų gerai palikti atokiau, bet saugiai, o  nepažįstamuose regioniniuose keliuose svarbiausia – vengti tamsaus paros meto ir neviršyti leistino greičio“, – sakė draudimo bendrovės atstovas.

 

 

Vairuotojai turėtų nepamiršti ir greičio ribojimų. „Vairuotojo pažymėjimą įgiję naujokai galės važiuoti 10 km/val. greičiau nei iki šiol, o visiems kitiems vairuotojams nuo lapkričio 1 dienos maksimalus leistinas greitis automagistralėse vietoje 130 km/val. sumažės iki 110 km/val. Toks pat apribojimas įsigalios ir specialiais kelio ženklais pažymėtuose greitkeliuose, kuriais iki lapkričio 1 dienos lengvieji automobiliai galėjo važiuoti 120 km/val. greičiu“, – priminė draudikas.

 

 

„Šiomis dienomis į kelią išrieda ir itin retai naudojamos transporto priemonės, o dažnai nutinka ir taip, kad rūpindamiesi gausybe kitų reikalų vairuotojai paprasčiausiai pamiršta pasitikrinti, ar jų automobilis yra paruoštas ilgai kelionei“, – teigė M. Žilionis.

 

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *