Į redakciją paskambinusi Neringa pasakojo, kad praėjusiais metais iš gyvūnų prieglaudos „Akeso“ paėmė šuniuką. Tačiau tikino, kad iš jos buvo pareikalauta 15-os eurų.
Darbuotoja sakė, kad tai – perregistravimo mokestis. Tačiau Neringa skaitė spaudoje, kad minėta įmonė su savivaldybe dėl gyvūnų yra pasirašiusi sutartį ir yra gavusi finansavimą. Mano, kad neteisinga iš žmonių, panorusių priglausti benamius, reikalauti pinigų.
VšĮ „Akeso gyvūnų prieglauda“ vadovas Edvinas Novikas tikino, kad 15 eurų nėra mokestis, o tėra tik auka. Ji esą tik iš dalies padengia išlaidas, kurios patiriamos gyvūną ženklinant ir vakcinuojant nuo visų plintančių ligų. Vadovo teigimu, prieglauda už šias paslaugas patiria gerokai didesnes išlaidas.
Tačiau auka juk yra savanoriška. Kaip galima jos reikalauti? E. Novikas tvirtino, kad prievartos tikrai nėra. Kai žmonėms paaiškina, kad šie pinigai bus skiriami kitų prieglaudos gyvūnų reikmėms, dar neatsirado tokio, kuris kategoriškai pareikštų, kad pinigų neduos.
Pašnekovas tikino, kad gyvūnus priglausti norintys asmenys aukoja ir kitose prieglaudose, tai esą normali praktika, nes keturkojų laikymas, gydymas ir karantinavimas yra tikrai labai brangus. Savivaldybės skiriamų pinigų, pasak pašnekovo, užtenka vieno mėnesio gyvūnų karantinavimui. Tačiau dažniausiai atvežti benamiai išbūna prieglaudoje gerokai ilgiau nei mėnesį.
Šiuo metu „Akeso gyvūnų prieglaudoje“ gyvena apie 50 šunų ir kačių. Dauguma jų – pagauti pagal sutartį su rajono savivaldybe.
Jų išlaikymo kaštų bene didžiausia dalis – įvairi medicinos pagalba.
E.Novikas tikina, kad kaip ir kitos prieglaudos, taip ir jų, be aukotojų niekaip neišsiverstų. Džiaugiasi sulaukiantys privačių asmenų ir įmonių paramos. Neretai geradariai prašo, kad nebūtų viešinami.