Ukmergėje pradeda veikti atsako į smurtą algoritmas

Autorius Ukmergės žinios
Ukmergėje pradeda veikti atsako į smurtą algoritmas / „Pagrindinis algoritmą įgyvendinančioms institucijoms keliamas tikslas – smurtą artimoje aplinkoje patyrusio asmens saugumas“

Beveik dvejus metus lyčių lygybės ekspertai dirbo Ukmergėje, kad sukurtų koordinuoto institucijų atsako į smurtą artimoje aplinkoje algoritmą.

Tai yra veiksmų seka, apibrėžianti, kaip institucijos bendradarbiauja įgyvendindamos smurto artimoje aplinkoje prevenciją, pranešdamos apie galimo smurto atvejus, organizuodamos pagalbą.

Pasak Lygių galimybių plėtros centro ekspertės Margaritos Jankauskaitės, šiame dokumente nugulė daugiametė darbo patirtis.

Skirtingų institucijų atstovams kartais gali būti sudėtinga matyti bendrą veikiančios sistemos vaizdą. Jie gali nežinoti, kokias tiksliai funkcijas atlieka kiti specialistai, todėl kyla neišpildomų lūkesčių. Nuoseklus veiksmų aprašas padeda kliūtį pašalinti.

Pagrindiniai algoritmo dalyviai yra policija, Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, specializuotą kompleksinę pagalbą teikianti Kauno moterų linija ir atvejo vadybos funkciją atliekantis Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centras.

Į apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje tinklą įtraukti ir pedagogai, auklėtojai, sveikatos priežiūros ir savivaldybės darbuotojai. Jie turi glaudžiausią ryšį su žmonėmis ir gali pirmieji pastebėti smurto artimoje aplinkoje požymius. Svarbu, kad jie ne tik informuotų atitinkamas institucijas apie kilusį įtarimą, bet ir galėtų užmegzti santykį su nukentėjusiuoju.

„Pagrindinis algoritmą įgyvendinančioms institucijoms keliamas tikslas – smurtą artimoje aplinkoje patyrusio asmens saugumas, kuriam užtikrinti reikalingas itin glaudus bendradarbiavimas ir pasitikėjimas pagalbos sistema“, – sako M. Jankauskaitė.

Jos teigimu, būtina turėti sistemą, kuri lanksčiai adaptuotųsi prie kintančių aplinkybių. „Pavyzdžiui, COVID-19 pandemija pakeitė atsako į smurtą artimoje aplinkoje kontekstą. Karantino metu dėl izoliacijos padaugėjo sunkių sužalojimų. Esant tokioms aplinkybėms, Algoritmo darbo grupė turėtų apsvarstyti, kokios priemonės galėtų užtikrinti nukentėjusių asmenų saugumą, atsiradus naujiems iššūkiams“, – sako M. Jankauskaitė.

Tikimasi, kad sukurta priemonė bus naudinga ne tik projekte dalyvaujančioms Alytaus miesto, Jonavos ir Ukmergės rajonų savivaldybėms – tą patį mechanizmą galima įdiegti ir kitose Lietuvos savivaldybėse.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *