Ukmergiškiai kviečiami pažinti japonų kultūrą. Į vasario 20–26 dienomis vyksiančius renginius „Japonijos kultūros dienos Ukmergėje“ kviečia rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka.
„Pažinti Japonijos kultūrą be galo įdomu. Žavu ragauti neįprastą maistą, gėrėtis margaspalvių kimono elegancija, ragauti arbatos iš grakščių indų, mėgautis teptuko lengvumu kaligrafijos mene. Neretai esame tiesiog užburiami akimirkos, kurioje skleidžiasi sakurų žiedlapių elegancija“, – apie savo sumanymą skelbia biblioteka.
Jos direktorė Sigita Astikienė pasakojo, kad paskelbus apie registraciją į pirmąjį renginį, skirtą japonų kaligrafijos menui, sulaukta didžiulio susidomėjimo – per vieną dieną visos vietos buvo užpildytos.
Kaligrafijos meno kūrybinės dirbtuvės vyks vasario 20 d. Jų dalyviai sužinos apie specialias kaligrafijos mene naudojamas priemones, apie kaligrafijai būdingą mąstyseną. Šiomis žiniomis dalinsis Japonijos ambasados Lietuvoje atstovai.
Vasario 20 d. 16 val. vyks japoniškos arbatos gėrimo ceremonijos pristatymas – tai puiki galimybė susilieti su Japonijos dvasine kultūra. Arbatos ceremonijos metu svečiai vertina kiekvieną akimirką, nes jos daugiau nebepasikartos. Japonijos ambasados Lietuvoje atstovės pristatys arbatos gėrimo ceremonijos istoriją, etapus, prasmę ir rituališkumą, indus bei įrankius.
Vasario 20 d. 16.45 val. vyks renginys, skirtas pažinti kimono. Tai – tautinis japonų drabužis, siuvamas ir dėvimas dar ir šiomis dienomis. Kimono dažomi, piešiami, dekoruojami įvairiais siuvinėjimais bei dailiai ištapomi. Kimono yra ne tik audinys, tai atskiras mokslas ir atskira filosofija, apie kurią žinių suteiks Japonijos ambasados Lietuvoje atstovė.
Vasario 21 d. 16.30 val. renginyje bus pasakojama apie piligriminį 88-ių šventyklų kelią Japonijoje. Apie ką mąstoma keliaujant, kokie sunkumai ištinka kelyje, papasakos Evaldas Karalius, kuris kartu su žmona per 47 dienas nuėjo visą šį piligriminį kelią. Aplankę visas jame esančias šventyklas sugrįžo į pradinį tašką, taip apeidami visą salą ratu.
Vasario 22 d. 16 val. bibliotekoje atsiskleis dzenbudizmo dvasinio pasaulio paslaptys, patirtys keliaujant po budizmo šventyklas Japonijoje, bus aptariama kinhina – vaikščiojimo meditacija bei 108 nusilenkimai, kuriuos praktikuoja vienuoliai. Apie tai pasakos Darius Šarauskas. Jis yra išleidęs ne vieną knygą apie dzenbudizmo praktikas, suorganizavęs galybę meditacijos užsiėmimų.
Vasario 26 d. 16 val. bus pristatomas ikebanos menas, pasakojama, kas vadinama gėlių keliu, kuo ikebana skiriasi nuo mums įprastų gėlių puokščių, išgirsite pagrindines šio japoniško gėlių komponavimo meno taisykles. Pranešimą skaitys ir kūrybines dirbtuves ves 12 metų Japonijoje gyvenusi ir Sogetsu mokykloje meistrės vardą įgijusi Laimutė Vanagienė. Ji yra baigusi Ikebanos mokyklą Tokijuje. Kūrybinių dirbtuvių dalyviai kartu kurs ikebaną, sužinos, kaip pasirinkti ir komponuoti augalus, kokių priemonių reikia komponavimui, kaip sukurti įdomų ir netikėtą derinį.
Pasak bibliotekos direktorės S. Astikienės, šie renginiai apie Japoniją – pasaulio kultūroms pažinti skirto ciklo dalis. Taip pat šiais metais bibliotekoje planuojama pristatyti Prancūziją bei kitas šalis.
Kažkokių papildomų lėšų šiems renginiams nėra numatyta. „Viską darome savo lėšomis, pasitelkdami savo žinias ir pažintis“, – sakė direktorė.
UŽ inf.