Ukmergę gimdymui renkasi ir ne ukmergiškės

Ukmergę gimdymui renkasi ir ne ukmergiškės / Gedimino Nemunaičio nuotr. Mūsų apsilankymo dieną Ukmergės ligoninės Akušerijos skyriuje dirbęs kolektyvas.

Ukmergės ligoninės  Akušerijos skyriuje praėjusiais metais gimė 234 naujagimiai – 129 berniukai ir 105 mergaitės.

2020-uosius pirmieji kūdikiai pasaulį pasveikino antrąją metų dieną.

Sausio 2 d. 10 val. 48 min. mergaitė gimė Vidiškiuose gyvenančiai šeimai, 20 val. 25 min.  mergaitės sulaukė ukmergiškiai.

23 val. 19 min. berniuko sulaukė vepriškių pora. 20-metė mama sako jau žino – sūnų pavadins Nojumi.

Net trys vaikeliai, gimę tą pačią dieną, mūsų skyriuje nėra dažnas atvejis.

Vietą gali rinktis

Nuo praėjusių metų kovo Akušerijos skyriuje dirbantis gydytojas akušeris ginekologas Tadas Vanagas pasidžiaugė, kad gimdyti šiame skyriuje renkasi ne tik ukmergiškės, bet ir moterys iš aplinkinių rajonų. Pavyzdžiui, sausio 3 d. pas juos gimdė moteris iš Utenos.

Pasirodo, vietą, kurioje įstaigoje gimdyti, moteris gali pasirinkti laisva valia.

Apie tai, kur geriausias medikų kolektyvas, jaukiausia aplinka, paprastai moterys dalijasi iš lūpų į lūpas ar socialiniuose tinkluose.

Jei nėštumas komplikuotas, patys medikai rekomenduoja vykti į Vilniuje esančius gimdymo namus.

Tragiškų atvejų nepasitaiko

T.Vanagas sako, kad tragiškų atvejų, kai gimdymo metu miršta mama ar naujagimis, šiais laikais pasitaiko labai retai – vos keli per metus šalyje. Nebūta, laimei, jų ir Ukmergėje. .

Vienas iš sudėtingų gimdyme atvejų – operacija.

Medikas pasakojo, kad cezario pjūvis Ukmergėje atliekamas maždaug 9 proc. gimdyvių. Pastebi – kai kurios moterys pačios to prašo.

Cezario pjūvis, pasak T. Vanago, atliekamas, kai to tikrai reikia. Tačiau pastebi, kad kartais sulaukia tokių prašymų ir iš pačių moterų. „Jei tai tik įmanoma, stengiamės operacijos išvengti – cezario pjūvis yra paskutinė priemonė, kai nieko kito negalima padaryti“, – pasakojo pašnekovas. 

Prisimena ir kelis sudėtingus gimdymo atvejus pernai dėl labai didelio kraujavimo – mamytėms teko atlikti kraujo perpylimus.

Vienas iš būdų padėti skausmus kenčiančiai gimdyvei – nuskausminimas epidurine arba spinaline nejautra.

Tačiau T. Vanagas sako, kad ir šios procedūros tiesiog šiaip sau moterims nerekomenduoja. Tai  nėra elementarus vaistų suleidimas. Po jos taip pat pasitaiko šalutinių poveikių.

Per metus ši procedūra Ukmergėje taikoma maždaug 30 moterų.

„Gimdymas sudėtingas procesas, kuriame nieko negali numatyti. Tik praėjus 40 dienų po gimdymo gali pasakyti, kad viskas tikrai gerai“, – pasakojo mūsų ligoninę darbui pasirinkęs gydytojas T. Vanagas. Į darbą Ukmergėje jis važinėja iš Kauno ir drąsiai džiaugiasi savo pasirinkimu.

Pernai – mažiau

Kiek kitokia kūdikių statistika  Ukmergės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje. Šio skyriaus duomenimis, pernai sulaukėme 318 naujagimių – 165 berniukų ir 153 mergaičių.

86 kūdikiai pasaulį išvydo užsienyje. Per metus gimė dvi poros dvynukų.

214 kūdikių pernai gimė santuoką įregistravusiose šeimose, 94 jų turės ir mamas, ir pripažintus arba nustatytus tėvus, 11 – tik mamas.

Jauniausi pernai gimusių kūdikių tėvai – 17 metų mama ir 18 metų tėvas. Būta ir vėlyvos tėvystės: vyriausi – 48 metų mama ir 56 metų tėvas.

Dar prieš metus, 2018-aisiais, Civilinės metrikacijos skyriaus duomenimis, gimė 307 kūdikiai, svečiose šalyse – 108.

Nuostabios naujametinės žinios šių metų pradžioje sulaukė ir mūsų redakcija.

Sausio 3 dieną Vaidotei ir Rolandui Šantarams gimė dukra. Nuoširdžiausi sveikinimai.

Tegul jūsų mažylė auga sveika ir laiminga.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *