Ugniagesiai pastebi, kad vis daugiau ne tik privačių, bet ir daugiabučių namų gyventojai įvažiavimą į savo kiemą užtveria.
Tačiau verta atminti, kad tokiu atveju apie tai reikėtų informuoti specialiąsias tarnybas. Antraip nelaimės atveju patekti į kiemą bus sudėtinga.
Ukmergės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba skelbia renkanti duomenis apie mieste ar rajone prie daugiabučių namų ar kitur įrengtus vartus ar pakeliamas užkardas. Kas tokias turi, tarnyba siūlo pranešti įvažiavimo į teritoriją duomenis, kad esant reikalui ugniagesiai galėtų patys nedelsdami atidaryti vartus.
Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Dainius Vyšniauskas pasakojo, kad mūsų mieste daugiabučių kiemuose, jo žiniomis, kol kas yra viena užkarda ir vieni vartai. Galbūt yra ir daugiau, tad ragina gyventojus apie tai informuoti tel. 8 656 67569.
Pasak D. Vyšniausko, po to, kai jų tarnybos feisbuko paskyroje paviešino nuotrauką su vartais J. Basanavičiaus gatvėje, iš karto atsiliepė namo gyventojai, informavo, kaip vartai atidaromi. Į vietą nuvykę ugniagesiai patys apžiūrėjo, įsitikino, iš kurios pusės, kaip jie atsidaro. Viršininko teigimu, tokios detalės yra labai svarbios. Juk kilus nelaimei brangi yra kiekviena sekundė.
Pasakojo ir apie kitas kliūtis pastaruoju metu vis dažniau atsirandančias tam, kad gyventojai jaustųsi saugesni. Deja, gaisro metu tas saugumas atsisuktų prieš pačius apsaugas įrengusius žmones. Vienas tokių barjerų – daugiabučių laiptinių durų kodai.
„Mechaniniai kodai atidaromi nesunkiai, tačiau skaitmeniniai – sudėtingesni“, – sakė vadovas. Pasak jo, apie gaisrą daugiabutyje bendruoju pagalbos telefonu pranešusio asmens visada prašoma nurodyti laiptinės kodą. Tiesa, būta ir taip, kad ugniagesiams tenka atvykus barbenti į butų langus, prašant įleisti į laiptinę.
„Visų namų laiptinių kodų tikrai neturime. Tai opus klausimas“, – sakė pašnekovas.
Bėdų, kaip pasiekti degantį statinį, pasitaiko ir privačiuose valdose – sodų bendrijų sklypuose. Tiesa, ne dėl užkardų – jie mūsų soduose dar nėra paplitę – tačiau dėl siaurų gatvių.
Jei vis dėlto ugniagesių technikai kliūtimi, vykstant į gaisrą, tampa užtvaras? Pasirodo, vienas iš būdų patekti į objektą yra specialus pjūklas.
Tikina, kad bet kokiu atveju objektą pasieks, tačiau kiekviena kliūtis kainuoja svarbiausią, kas yra jų darbe, – laiką.
D. Vyšniauskas pastebi, kad įvairių kliūčių neretai prisigalvoja garažų savininkai – atsitverdami įvažiavimus prismaigsto kuoliukų ar akmenų.
„Gyventojai, kurie prie namų įsirengia užtvarus, rizikuoja, kad nelaimės atveju specialiosios tarnybos iki jų atvyks vėliau“, – įspėja viršininkas.