„Tūkstantmečio mokyklų“ programa pritrauks milijonus

Autorius Skaistė VASILIAUSKAITĖ - DANČENKOVIENĖ
„Tūkstantmečio mokyklų“ programa pritrauks milijonus / Darželiuose išmaniosios technologijos jau diegiamos

Ukmergės rajono savivaldybė pateko į pirmąjį programos „Tūkstantmečio mokyklos“ etapą. Tikimasi, kad tai rajono švietimiečiams padės pritraukti iki 2,5 mln. Eur.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija informavo, kad ketinimą dalyvauti „Tūkstantmečio mokyklų“ programoje išreiškė beveik visos – 56-ios – šalies savivaldybės. Sutartis su pirmosiomis 23-imis planuojama pasirašyti rudenį, parengus detalius programos įgyvendinimo planus, numatančius konkrečias veiklas.

Ukmergės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas pasidžiaugė, kad mūsų rajonas tarp 23-ų kitų šalies savivaldybių pateko į pirmąjį etapą. Programoje dalyvauja visos šešios miesto mokyklos, išskyrus „Ryto“ specialiąją, kuriai pritrūko mokinių skaičiaus.

Skyriaus vedėjas sakė, kad šiuo metu tikslinamas pažangos planas ir rengiamas investicinis projektas. Tai reikia atlikti iki spalio 14 d. Planuojama, kad programa mūsų rajone galėtų startuoti 2023 metų sausio–vasario mėnesiais.

„Tūkstantmečio mokyklų“ programa telkia dėmesį į keturias ugdymo sritis: lyderystę, įtraukųjį, kultūrinį ir STEAM (gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos, menų) ugdymą. Galimos penkios investicijų kryptys – į infrastruktūrą, įrangą, tinklaveiką, kvalifikacijos kėlimą ir veiklas.

V.Kalinas sakė, kad mūsų savivaldybėje bus įgyvendinamos visos sritys, tačiau daugiausia telkiamasi į STEAM bei įtraukųjį ugdymą. Pagrindinės investicijos kreipiamos į įrangos įsigijimą bei veiklas. Investicijų plane numatoma pritraukti iki 2,5 mln. Eur.

Tarp lyderystės veiklų įtraukta: bendradarbiaujančių mokyklų tinklas, mokyklų vadovų ir pedagogų stažuotės Estijoje, Suomijoje ir kitos. Kultūrinio ugdymo srityje – lauko klasių-kupolų įrengimas, meno terapija.

Tarp įtraukiojo ugdymo stiprinimui plane numatyta veiklų – lauko aikštelių, skirtų pažinimui, judėjimui ir motorikai ugdyti, tylos kabinų, interaktyvios aplinkos įrengimas, 3D klasės įrangos įsigijimas, specialiosios pedagoginės ir psichologinės pagalbos paslaugų plėtra…

STEAM ugdymui savivaldybės plane numatyta daugiausia veiklų. Tarp jų – laboratorijų įrengimas, laborantų pareigybių steigimas, technologijų kabinetų modernizavimas, robotikos sistemų įdiegimas pradiniame ugdyme, eksperimentinių ir praktinių darbų organizavimas ir kitos.

Skyriaus vedėjo teigimu, plane numatyta, kad per programą sukurta infrastruktūra ir įgyta įranga galės pasinaudoti visos rajono mokyklos.

Kiekviena savivaldybė, dalyvaudama programoje, turės pasiekti nusistatytus rodiklius. V. Kalinas sakė, kad sąraše yra apie 20 rodiklių, bet pagrindiniai, kurių bus siekiama mūsų savivaldybėje, – gerinti lietuvių kalbos, matematikos ir gamtos mokslų pasiekimus, mažinti netolygumus tarp skirtingų mokyklų ar tos pačios mokyklos mokinių pasiekimų.

Dabar yra rengiamas priemonių planas nusimatytiems pažangos tikslams pasiekti.

Programa Lietuvoje bus įgyvendinama dviem etapais. I etapas baigsis 2026 m. vasarą. Atsižvelgiant į savivaldybių aktyvumą, kvietimas II etapui bus skelbiamas šių metų spalį.

Bendras „Tūkstantmečio mokyklų“ projekto biudžetas – 210 mln. eurų iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano lėšų ir iki 44,1 mln. eurų iš valstybės biudžeto lėšų. Konkreti parama savivaldybei priklausys nuo jos pažangos plano vertės ir mokinių skaičiaus savivaldybėje.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *