Siesikuose dviejų aukštų pastate Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) valdo didžiules, 245 kv. m ploto, patalpas, kurių dalis nenaudojama.
Svarstoma ambulatoriją perkelti į mažesnes patalpas, esančias Siesikų seniūnijos pastate.
Kaip informavo rajono savivaldybės atstovė spaudai Daiva Zimblienė, ambulatorija šiuo metu yra užėmusi 153 kv. m ploto erdves ir jų išlaikymas metams kainuoja 12,8 tūkst. Eur.
Pastate dar yra 2 apgyvendinti socialiniai būstai ir dar 110,62 kv. m patalpos yra perimtos iš Turto banko ir stovi tuščios.
Ambulatorija aptarnauja apie 500 žmonių. Šiemet apsilankė 874 gyventojai arba vidutiniškai 174 per mėnesį. Čia dirba 2 bendruomenės slaugytojos ir kartą per savaitę atvyksta šeimos gydytojas Aleksandr Bylinskij.
Rajono meras Darius Varnas kartu su Ukmergės PSPC vadove Gitana Čepiene praėjusią savaitę apžiūrėjo ir įvertino Siesikų ambulatoriją.
„Išlaikyti tokio dydžio patalpas nėra racionalu, šiai gydymo įstaigai tokio dydžio erdvių tikrai nereikia. Antras aukštas yra tuščias, pastatas žiemą šildomas malkomis“, – sakė D. Varnas.
Bendruomenės slaugytoja Milda Matulevičienė aprodė prakiurusį stogą, nutrupėjusius ir savo estetinį vaizdą praradusius laiptus, pelėsio pažeistas sienas.
Pasak G. Čepienės, iš visų Ukmergės PSPC turimų ambulatorijų Siesikuose šiuo metu yra pati blogiausia padėtis.
„Bus svarstoma galimybė šią ambulatoriją perkelti į Siesikų seniūnijos pastatą. Čia pirmame aukšte stovi tuščios 44,46 kv. m ploto patalpos, kuriose anksčiau veikė paštas. Iš viso seniūnijos 2-iejų aukštų pastato plotas sudaro 291,10 kv. m.
Patalpas seniūnijos pastate bei jų išsidėstymą dar turės įvertinti Ukmergės PSPC atsakingi darbuotojai. Jei bus priimtas teigiamas sprendimas, patalpas teks pritaikyti medicinos veiklai pagal šiuo metu galiojančius higienos normų reikalavimus.
Pasak atstovės spaudai, Ukmergės PSPC priklauso 7 ambulatorijos: Deltuvoje, Siesikuose, Vepriuose, Vidiškiuose, Želvoje, Žemaitkiemyje ir Taujėnuose. Visų jų išlaikymas metams kainuoja daugiau nei 77 tūkst. eurų. Vidiškių, Želvos ir Taujėnų ambulatorijos įsikūrusios kartu su seniūnijomis, Veprių – su bendruomene, Deltuvos ir Siesikų – su gyvenamaisiais butais, tik Žemaitkiemyje – atskirame pastate.
Veprių, Želvos ir Žemaitkiemio ambulatorijose dirba nuolatiniai šeimos gydytojai, o kitose – atvažiuojantys. Visose ambulatorijose dirba bendruomenės slaugytojos.
Iš visų ambulatorijų daugiausia prisirašiusiųjų – 780 – turi Žemaitkiemio, o mažiausiai – 160 – Vidiškių ambulatorija.
UŽ inf.