„Teatro štrichai 24“ suteikė naujų postūmių

Autorius Ukmergės žinios
Organizatorių nuotr. Meistriškumui ugdyti ir fantazijai išlaisvinti pasitelkiami įvairūs pratimai.

„Katino Murklio“ teatras, bendradarbiaudamas su Ukmergės kultūros centru, jau trečią rudenį inicijuoja scenos meistriškumo mokymus „Teatro štrichai“, skirtus rajono mėgėjų teatrų nariams. Šiemet teatralai tobulino savo scenos judesio, kūrinių analizės, improvizacijos, kūrybiškumo įgūdžius.

Japoniško šiuolaikinio šokio butoh technikos specialistė Inga Fotez-Sakurako vedė praktinį judesio seminarą. Amsterdame pabaigusi prestižinę Gerrito Rietveldo meno akademiją Sakurako taip pat studijavo Rytų kovos ir tradicinius japonų menus Japonijoje. Nuo 1999 metų kūrė įvairius meninius projektus įvairiose šalyse.

Sakurako rengia butoh ir šokio teatro seminarus Lietuvoje ir Europoje, taip pat dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Du intensyvūs mokymų vakarai su Sakurako leido ukmergiškiams teatralams ne tik susipažinti su butoh filosofija, teigiančia, kad turime pažinti ir savo tamsiąją pusę, bet ir išbandyti pačią techniką.

Mokymų metu taip pat surengtas susitikimas su iš Ukmergės kilusiu dramaturgu, režisieriumi Kęstučiu Česnaičiu. Kartu su autoriumi analizuota jo pjesė-mitas „Miestas“. Šis kūrinys atsispiria nuo istorinio fakto apie merginos, nuteistos už raganavimą, sudeginimą Ukmergėje, tačiau toliau plėtojamas kaip alegorija. Teatralai atliko režisūrinę veiksminę pjesės analizę, gilinosi į personažus, bandė skaityti tekstą ir vaidinti atskiras dalis.

Dar viena mokymų dalis – praktinis improvizacijos ir kūrybiškumo seminaras su lektore Jūrate Grigaitiene. Klaipėdos universiteto Socialinių humanitarinių mokslų fakulteto Filologijos katedros dėstytoja, universiteto teatro režisierė, teatro pedagogė daktarė J. Grigaitienė yra metodinės knygos „Teatriniai pratimai ir žaidimai“ autorė. Ji dalijosi savo ilgamete patirtimi ruošiant studentus scenai. Kūrybiškumui, fantazijai išlaisvinti pasitelkiami įvairūs pratimai, leidžiantys atrasti improvizacijos džiaugsmą ir esantys meistriškumo pagrindu.

Teatro „Vilko pėdsakas“ nariai, dalyvavę programoje, sako, kad įgytas žinias pritaikys kurdami naujus spektaklius.

Mokymai organizuoti įgyvendinant Ukmergės švietimo pagalbos tarnybos administruojamą suaugusiųjų neformalaus mokymosi švietimo programą „Teatro štrichai 24“, kurią finansavo rajono savivaldybė.

UŽ inf.

Dalintis
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *