Surengtos geriausių melžėjų varžytuvės

Autorius Ukmergės žinios
Surengtos geriausių melžėjų varžytuvės / Varžytuvių dalyvės

Ankstyvą rugpjūčio 22-osios rytą į rūkais apgaubtą Artūro Čepo ūkį Lelikonių kaime rinkosi respublikinio švietėjiško renginio „Geriausi melžėjai 2017“ dalyvės. Iš 10-ies ketinusių dalyvauti, atvyko 6 dalyvės.

Ištraukusios burtus moterys pradėjo varžytuves. Melžimo aikštelėje reikėjo aparatais pamelžti po dvi karves ir testu patikrinti jas dėl mastito.

Komisija įvertino pamelžto pieno švarumą. Po šių rungčių Tolučių-Bajorų bendruomenės namuose tęsėsi švietėjiškas renginys „Geriausi melžėjai“. Visus gautus 20 testų sėkmingai išsprendė Zofija Griškevičienė, Vaida Latožienė ir Rasa Keburienė.

Toliau konkurso dalyvės demonstravo sanitarinį pasirengimą. Paskutinė rungtis – melžtuvo sanitarinis apdorojimas.

Varžytuves laimėjo Zofija Griškevičienė. Šių varžybų nugalėtoja ji tampa jau trečius metus. Pivonijos seniūnijoje Alionių kaime esančiame Z. Griškevičienės ūkyje – 25 karvės.

Palyginus su praėjusiais metais, rezultatus žymiai pagerino Aušra Burneikienė ir Rasa Keburienė.

Po 4-erių metų, jau kaip savo ūkio atstovė dalyvavo Vaida Lukšaitė, kuri užėmė antrą vietą.

Nugalėtojos apdovanotos dovanų čekiais, diplomais, medaliais

Džiaugiuosi, kad varžytuvėse dalyvavo Aldona Petniūnienė, kurios ūkyje – daugiau kaip 100 melžiamų karvių. Iš viso rajone tokie yra 4 ūkiai.

Tikrai ne kiekvieno ūkio atstovė nori ir išdrįsta dalyvauti varžytuvėse. Juk tai – ne vien pačios varžybos. Prieš jas būna mokymai. Sprendžiama net 100, o ne 20 testo klausimų, kaip kad varžytuvių metu.

Žinios šiuolaikinei melžėjai būtinos. Ji turi žinoti melžtuvo veikimo principą, suprasti, kam reikalingi konstrukciniai elementai, melžimo metu jausti gyvulio reakciją. Mechanizuoto melžimo efektyvumas pienininkystės ūkiuose  priklauso nuo karvių priežiūros, laikymo sąlygų, melžimo įrengimų tipo, jų eksploatacijos, priežiūros, darbuotojų kvalifikacijos ir meistriškumo.

Noriu priminti, kad įgyvendinant Europos Sąjungos Reglamentą (EB)Nr. 853/2004, nuo spalio 1 d. pieno kokybės rodiklių vertinimui, apskaičiuojant geometrinį vidurkį, nebus taikomos viršutinės ribos.

Reikalavimai griežtėja. Ūkininkams labai svarbu tinkamai pasiruošti melžimui, pagal reikalavimus plauti melžimo aparatus, šaldytuvą ir laiku atšaldyti pieną, kad patirtų mažiau nuostolių.

Danutė UŽKURĖLYTĖ

Ukmergės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji gydytoja-inspektorė

Dalintis

Nuotraukų galerija:

rėmėjai ir organizatoriai.

rėmėjai ir organizatoriai.

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *