„Šilo“ progimnazijos 5–6 klasių mokiniai istorijos būrelyje „Mano gimtasis kraštas“ kartu su istorijos mokytoja Alma Taučkėliene su istorija susipažįsta ne tik iš vadovėlių.
„Pradėjome nuo savo šeimos, giminės, miesto ar miestelio įdomybių. Namuose ieškojome senovinių nuotraukų, laikraščių, knygų. Klausinėjome savo senelių, tėvų, užrašėme jų prisiminimus apie pokario partizanus, tremtį, Baltijos kelią, Sausio 13-osios įvykius“, – savo laiške redakcijai pasakojo 6b klasės mokinė Miglė Porvaneckytė.
Praeitą pavasarį, minint atkurtos Lietuvos šimtmetį, mokiniai lankėsi Giedraičiuose prie Laisvės obelisko savanoriams, kurie apgynė Lietuvos valstybę 1919–1920 m. Istorinę vietą įamžino nuotraukose.
Šiais metais žiemos atostogų metu, vadovaujami istorijos mokytojos A. Taučkėlienės, vaikai išvyko į Vilnių, kad pamatytų tai, apie ką mokosi iš vadovėlių.
Prie televizijos bokšto pagerbė žuvusių Laisvės gynėjų atminimą, iš Paukščių tako grožėjosi Vilniaus panorama, Vilniaus Katedros požemiuose sužinojo apie ten rastus lobius, matė karališkos šeimos karūnas, kriptas.
„Signatarų namuose matėme daug autentiškų daiktų, priklausiusių tautos patriarchui Jonui Basanavičiui bei kitiems Vasario 16-osios nutarimo signatarams. Ilgiausiai užtrukome prie atvežto iš Vokietijos Vasario 16-osios nutarimo originalo. Matėme lietuvišką ir vokišką dokumentus.
Savo turiningą ekskursiją baigėme vaikštinėdami po Vilniaus universiteto kiemelius, grožėdamiesi didinga Šv. Jonų bažnyčia, didžiuoju universiteto kiemu. Galbūt po kelerių metų ir mes ten studijuosime. Manau, kad dalelę istorijos mes įsirašėme į savo širdeles“, – įspūdžiais laiške dalijasi moksleivė.
UŽ inf.