Stovykloje visų laukė ir iššūkiai

Stovykloje visų laukė ir iššūkiai / Stovyklautojai pasipuošė pačių kurtais autoportretais.

De­šim­ta­sis Vep­rių sto­vyk­los vai­kų va­sa­ros po­il­sio pro­gra­mos „Šven­to­sios vin­giai“ se­zo­nas bai­gė­si.

 

Per de­šimt­me­tį bu­vo me­ni­nės ir kū­ry­bi­nės, eko­lo­gi­nės ir gam­to­sau­gi­nės, pi­lie­ti­nio ir tau­ti­nio ug­dy­mo, svei­ka­ti­ni­mo ir fi­zi­nio ak­ty­vi­ni­mo, et­no­kul­tū­ros ir kraš­to pa­ži­ni­mo veik­los: vi­sos jos „ban­ga­vo“ sma­giai – kaip Šven­to­sios vin­giai.

Su šia pro­gra­ma sto­vyk­la­vo be­veik 2000 vai­kų, iš jų 500 – iš da­lies fi­nan­suo­ja­mi ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos. Nuo 2010-ųjų di­de­lė pa­ra­ma (30 proc. ke­lia­la­pio kai­nos) kiek­vie­nam sto­vyk­lau­to­jui bu­vo Švie­ti­mo mai­nų pa­ra­mos fon­do TAPK pro­jek­to fi­nan­sa­vi­mas. Ke­lis se­zo­nus vai­kų sto­vyk­la­vi­mą rė­mė vi­suo­me­ni­nė or­ga­ni­za­ci­ja „SOS Vep­riuo­se“.

Pas­ku­ti­nė­je šios va­sa­ros pro­gra­mos pa­mai­no­je „Sa­vo­jo lo­bio bei­eš­kant 2“ sto­vyk­la­vo 25 ra­jo­no ug­dy­mo įstai­gų vai­kai, ku­riuos pa­rė­mė sa­vi­val­dy­bė. Ki­ti sto­vyk­la­vo tė­ve­lių, rė­mė­jų lė­šo­mis, tai – da­ly­viai iš Kau­no, Vil­niaus, Ra­sei­nių, Jo­na­vos, Mo­lė­tų, Jur­bar­ko. Vy­ko su­si­pa­ži­ni­mo žai­di­mai, skam­bė­jo bū­rių skan­duo­tės ir šū­kiai, ple­vė­sa­vo bū­rių ir sto­vyk­los vė­lia­vos.

Vie­šo­sios įstai­gos „Trans­pa­ren­cy In­ter­na­tio­nal“ at­sto­vas Pau­lius Mu­raus­kas pa­pa­sa­ko­jo apie jos veik­lą, dis­ku­ta­vo apie są­ži­nin­gą spor­tą, kar­tu žai­dė žai­di­mus. Da­ly­viai pa­si­ra­šė Są­ži­nin­go sto­vyk­lau­to­jo de­kla­ra­ci­ją.

At­vy­kę Vi­kin­gų kai­mo gy­ven­to­jai nu­ste­bi­no ne­tra­di­ci­niu „vi­kin­giš­ku“ pa­si­svei­ki­ni­mo bū­du. Vai­kai žai­dė se­no­viš­kus žai­di­mus: Kvir­ka­tas, Kub­b‘as, Ar­klių lenk­ty­nės, La­pė ir žą­sys, Tvir­to­vė, Lai­mės na­mas. Sto­vyk­lau­to­jai lenk­ty­nia­vo, kas grei­čiau per­rinks grū­dus, kas stip­res­nis stu­miant ar trau­kiant vir­vę, len­kiant ko­ją.

Vi­sos sto­vyk­lau­to­jų gru­pės per­ga­les skai­čia­vo gau­to­mis pu­po­mis sa­vo pup­mai­šiuo­se.

Vai­kams, sto­vyk­la­vu­siems pir­mą kar­tą, iš­šū­kiu ta­po sa­va­ran­kiš­kas orien­ta­ci­nis žai­di­mas „Ša­lia kra­te­rio. Vep­riai“. Kruopš­čiau­siai už­duo­tį at­li­ko vy­riau­sie­ji – „de­be­sė­liai“. Jau­nes­ni sto­vyk­lau­to­jai ke­lia­vo ki­tu marš­ru­tu, jiems tal­ki­no jau pa­ty­rę sto­vyk­lau­to­jai Do­vy­das ir Ed­vi­nas. Abi gru­pės sėk­min­gai įvei­kė vi­sas už­duo­tis ir iš­gel­bė­jo ku­ni­gaikš­ty­tę Gel­du­tę.

Dvie­jų die­nų ke­lio­nės ir kla­jo­nės ta­po iš­šū­kiu ne tik sto­vyk­lau­to­jams, bet ir va­do­vams Ra­sai Že­mai­ty­tei, Rad­vi­lei Ve­re­nie­nei, Ais­tei Ve­re­niū­tei, Jo­li­tai Pa­lai­mie­nei ir Do­mui Jas­kū­nui. Da­ly­viai, pės­čio­mis į „Skau­tų slė­nį“ įvei­kę 7 km at­kar­pą, tu­rė­jo įsi­kur­ti sa­vo pa­sto­vyk­lę. Su­si­pa­ži­nę su skau­tiš­ka ri­kiuo­te, mo­kė­si, kaip grei­tai už­kur­ti lau­žą, efek­ty­viai ir sau­giai nau­do­tis kir­viu, pei­liu, riš­ti skau­tiš­kus maz­gus, val­dy­ti plau­ki­mo prie­mo­nę, gel­bė­tis van­de­ny­je. Te­ko ga­min­ti pa­tiems va­ka­rie­nę ant lau­žo. Tems­tant lau­kė skau­tiš­kas va­ka­ro žy­gis.

Pra­lei­dę nak­tį gam­to­je, vi­si iš­ban­dė jė­gas šau­dy­da­mi iš lan­ko. At­si­svei­ki­nę su „Skau­tų slė­nio“ šei­mi­nin­kais, pa­trau­kė sa­vo sto­vyk­los link.

Va­ka­rė­jant iš­si­ruo­šė ke­liau­ti dvi­ra­čiais į Lu­kens­kų so­dy­bą. Sve­tin­gos na­mų šei­mi­nin­kės Rū­tos pa­ruoš­tos ka­len­do­ri­nės vai­šės-va­ka­rie­nė – dar vie­nas ska­nu­mė­lis. Pa­si­skirs­tę gru­pe­lė­mis, vie­ni kū­ry­bi­nė­se Čes­lo­vo dirb­tu­vė­se ta­pė links­mo ir liūd­no sto­vyk­lau­to­jo au­to­por­tre­tą, ki­ti vir­tu­vė­je ga­mi­no de­ser­tą – vy­ko „kek­siu­kų ka­rai“.

Po vai­šių su gi­lių ka­va lau­kė fo­to­se­si­ja ir dar vie­nas iš­ban­dy­mas – nak­ti­nis žy­gis.

Vai­kai taip pat dvi­ra­čiais ap­lan­kė Su­ki­nių pi­lia­kal­nį, vie­ną di­džiau­sių Lie­tu­vos rie­du­lių – Mo­ko ak­me­nį, Be­čių ir „be­dug­nį“ Žu­vin­tės šal­ti­nius, ak­me­nį su vai­ko pė­du­te, gro­žė­jo­si Žu­vin­tės upe­lio, Šir­vin­tos ir Šven­to­sios upių san­ta­kos pa­kran­tė­mis. Su­ko­si ra­te­liuo­se kar­tu su Sli­žių fol­klo­ro ko­lek­ty­vu „Sie­ma­nys“, iš­mo­ko dai­nuo­ti sto­vyk­los dai­ną, net su­kū­rė „švei­čia­mo po­pie­riaus ba­le­tą“ (va­do­vės Vil­ma Vir­ba­lie­nė ir Vai­da Žie­de­lie­nė).

Mu­zi­ki­nė pro­gra­ma pa­puo­šė sto­vyk­los už­da­ry­mo šven­tę. Pro­gra­mos va­do­vė Al­do­na Ru­do­kie­nė įtei­kė da­ly­viams pa­žy­mė­ji­mus ir at­mi­ni­mo me­da­lius.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *