Liepos 14–20 dienomis Veprių vaikų vasaros poilsio stovyklos pamainoje „Legendų apsupty“ stovyklavo daugiau nei 60 vaikų iš Ukmergės, Molėtų, Kauno, Jonavos, Vilniaus. Stovyklą organizavo Ukmergės švietimo centras.
Stovyklos programoje – ir liaudiški pasirodymai.
Programos vadovė – Aldona Rudokienė. Dirbo didelę patirtį turintys vadovai: pamainos koordinatorė Asta Pažėrienė, vadovai Edita Komarovienė, Diana Buklienė, Roma Vareikienė, Eugenijus Simonaitis.
Pirmąją dieną dalyviai iš akmenukų sudėjo „lūkesčių aukurą“, pasiskirstė šeimynomis, kūrė stovyklos taisykles. Šeimynos sugalvojo pavadinimus, kūrė savo emblemas.
Atidarymo šventėje jauniausiosios dalyvės Brigita ir Austėja pakėlė stovyklos vėliavą, dievais ir deivėmis pasivertę stovyklos vadovai stovyklautojus įšventino į vaidilas ir vaidilutes…
Kiekviena diena buvo kupina vis kitokių įspūdžių. Visi keliavo į turistinį žygį, aplankydami Juozapavos akmenį ir Žuvintės šaltinį, išgirdo šio krašto padavimus ir legendas.
Apsilankius Veprių krašto muziejuje vaikus nustebino tai, kad visi sukaupti eksponatai yra rasti Veprių apylinkėse.
Į stovyklavietę atvyko Gelvonų seniūnijos Bagaslaviškio krašto ūkininkas Bronislavas Liubomiras Vošteris su žmona Janina. Jie – sėmenų, rapsų aliejaus spaudėjai, linų, kmynų, žirnių ir belukščių avižų augintojai. Svečiai ant laužo virė avižų košę, pagardintą sėmenų aliejumi, ir ja vaišino stovyklautojus.
„Legendų apsupty“ dieną mažieji susipažino su Ukmergės krašto legendomis ir pradėjo ruoštis „Vilkmergės“ inscenizavimui. Kol vieni kūrė spektaklį, kiti gamino senovės papuošalus, pakabučius, pynė apyrankes ir juosteles. Keramikė Vita Vaitkevičienė pakvietė į senųjų amatų dirbtuvėles. Vaikai džiaugėsi magišku prisilietimu prie molio, galėjo pasigaminti įvairių dirbinių.
Daug įspūdžių vaikai patyrė dalyvaudami orientaciniame-edukaciniame žaidime „Veprių krašto istorijos ir legendų paslaptys“. Susipažino su vietos apylinkėmis, praeitimi, gamtos paminklais. Konkurse „Nerealieji“ galėjo parodyti savo talentus ir gebėjimus.
„Žolynėlio žalio“ rytą stovyklautojai klausėsi žolininkės Rasos Šimonienės paskaitėlės, susipažino su vaistinėmis žolelėmis, mokėsi paruošti jų arbatėles, kvapiuosius mišinius, prieskonius, degustavo vaistažolių sirupus, džemus ir arbatas. Dienai baigiantis vakarojo kartu su Sližių folkloro kolektyvo „Siemanys“ jaunimu. Patrepsynėje išmoko naujų žaidimų, šokių ir ratelių.
Vakarais prie laužo organizuoti komandos formavimo žaidimai, mintos mįslės, aptarti dienos darbai ir įspūdžiai. Laisvu laiku stovyklautojai žaidė futbolą, krepšinį, kvadratą, šokinėjo ant batuto…
Kiekvienas rytas prasidėdavo mankšta ir maudynėmis Veprių ežere.
Paskutinį rytą į stovyklą rinkosi vaikų tėveliai ir svečiai. Atsisveikinimui mažieji pristatė geriausius pasirodymus, atliko išmoktus šokius, legendos „Vilkmergė“ inscenizaciją.
„Šventosios vingių“ programa vykdyta įgyvendinant Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos lėšomis finansuojamą projektą, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Programą finansavo ir Ukmergės rajono savivaldybė bei vaikų tėveliai.
UŽ inf.