Sodininkų bendrijų problema – gatvių būklė

Autorius Ukmergės žinios

Į redakciją paskambinusi moteris išreiškė pasipiktinimą neprižiūrimomis gatvėmis Varkališkių kaime, „Dukstynėlės“ sodininkų bendrijoje. Pagrindinė Sodininkų gatvė esą tokia apleista, duobės tokios baisios, kad net greitoji ja nevažiuoja.

Vidiškių seniūnijos seniūnas Virgilijus Štaras sakė, kad pagrindinę gatvę prižiūri seniūnija. Patvirtino, kad ji yra prastos būklės, bet esą važiuoti dar galima. „Gatvė nėra tokia baisi. Seniūnija duobes laikas nuo laiko užtaiso. Remonto, žinoma, reikia, nes ten jau lopas ant lopo“, – kalbėjo seniūnas. Pasak jo, visi nori nauju asfaltu važinėti, bet tam reikia investicijų. Vis tik sakė, kad ateityje turi planų šią gatvę taisyti. Kitos Sodininkų gatvės, kurios yra su numeriais, išties sunkiai pravažiuojamos, „galima ratus pamesti“. „Į jas greitoji gal ir nesuka“, – svarstė V. Štaras. Tačiau pažymėjo, kad pastarąsias gatves prižiūri sodininkų bendrija.

Sodininkų bendrijos „Dukstynėlė“ pirmininkė Aurelija Gervinskienė sakė, kad jų bendrijoje visos gatvės prastos, nes jokio finansavimo negaunama. „Kiek surenkame bendrijos narių mokesčio, tiek tvarkome“, – kalbėjo ji. Pasak pirmininkės, visi bendrijos nariai informuojami apie susirinkimus, tačiau ne visi aktyviai įsitraukia. Vis tik paneigė, kad gatvės tokios prastos būklės, kad negalėtų įvažiuoti greitoji. Juk kone kasdien atvažiuoja ir DPD kurjerių automobiliai, ir patys gyventojai iš sodų važiuoja į darbus bei grįžta namo.

Pastebėjo, kad visos „Dukstynėlės“ gatvės prieš keletą metų buvo išraustos vedant komunikacijas. Tai – bendrovės „Ukmergės vandenys“ projektas, sodininkams nereikėjo investuoti. „Ne visi sodai turi vandentiekį, kanalizaciją – svarbu, kad žmonės dabar gali naudotis patogumais“, – sakė pirmininkė. Pasak jos, infrastruktūra soduose gerėja, tačiau reikia suprasti, kad niekas nieko neduos, patys gyventojai turi investuoti ir tvarkytis.

Pirmininkės duomenimis, Varkališkių kaime įsikūrusiems sodams daugiau nei 40 metų. Kadaise juose buvo suprojektuotos siauros gatvelės be šaligatvių, pravažiuodavo vos viena kita transporto priemonė, apie lietaus vandens surinkimo įrenginius nebuvo net galvota.

Šiandien sodininkų bendrija „Dukstynėlė“, turinti 284 sklypus, net neprimena ankstesnių laikų. „Į sodus „atkeliavo“ komunikacijos, gerinama infrastruktūra, išvalytas tvenkinys bendrijos narių lėšomis, įgyvendintas savivaldybės ir UAB „Ukmergės vandenys“ ilgai lauktas vandentiekio ir kanalizacijos plėtros projektas“, – vardijo A. Gervinskienė, pažymėdama, kad tai paskatino sklypų pirkimą. Bet žmonės, įsikurdami soduose, dažnai turi nepagrįstų lūkesčių, kad gyvens kaip sostinėje. „Nusiperka sklypą soduose gyvenimui ir nori, kad būtų ir apšvietimas, ir gatvės geros, kaip gyvenvietėje, pamiršdami, kad sodai ir yra sodai, todėl ir sklypai čia pigesni“, – sakė A. Gervinskienė.

Pasidžiaugė bendradarbiavimu su savivalda. Iškilus problemai, kad tarnybos nerasdavo adresų, buvo naujai įrengti gatvių pavadinimai, eismo saugumui užtikrinti – sferiniai veidrodžiai.

Atkreipė dėmesį, kad gatvių problema aktuali visuose soduose – tai visų rajono sodų opiausia problema, pagrindinis galvos skausmas. „Kelių tvarkymas numatytas pavasarį ir rudenį, tačiau esant kritinei būklei, tvarkome nepaisant sezoniškumo, pagal būtinybę“, – dalijosi pirmininkė. Pasak jos, kadangi eismas yra intensyvus – tarnybos, kurjeriai ir patys gyventojai važinėja kasdien, nuolat vyksta judėjimas, vos patvarkius pagrindinius kelius, po mėnesio vėl išmušamos duobės. „Reikalinga nuodugni kelių rekonstrukcija, tačiau tam lėšų, deja, nepakanka iš surenkamo nario mokesčio. Teikėme bendrijos narių prašymą dėl gatvių perdavimo savivaldybės nuosavybėn. Perdavus pagrindinius kelius, tikimės palengvinti sodininkų bendrijos „Dukstynėlė“ kelių finansinę naštą“, – sakė A. Gervinskienė. Pasak jos, tikimasi dar šiais metais palankaus sprendimo ir pokyčių, gerinant sodininkų bendrijos aplinką.

Dalintis
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *