Skolininkų nedaugėja, bet su jais kovoti reikia nuolat

Skolininkų nedaugėja

Savivaldybės įmonė UAB Ukmergės butų ūkis teikia įvairias paslaugas daugiabučių namų gyventojams bei įmonėms, tačiau kai kurie klientai už paslaugas nemoka.

Pasidomėjome, kaip įmonėje valdomos skolos ir kokią įtaką įsiskolinimai daro veiklai.

UAB Ukmergės butų ūkio direktorius Raimondas Baltaduonis sakė, kad situacija yra stabili – skolininkų nei daugėja, nei mažėja. Pernai pavyko susigrąžinti 30 tūkst. eurų – tai esą nemaža dalis. Direktoriaus teigimu, dauguma skolų tęsiasi iš anksčiau.

Pasak R. Baltaduonio, nurodyti tikslų skolininkų skaičių sudėtinga, nes situacija metų pradžioje kasdien keičiasi, o skolininkai patenka į skirtingas kategorijas. Vieni yra socialinių būstų, kiti – administruojamų daugiabučių namų gyventojai, trečia kategorija – įmonės.

Skolos taip pat nevienodos. Vieni skolingi už vieną ar du mėnesius, kiti – už visus metus.

Jei vieniems pakanka priminimo apie skolą, ją įrašant mokėjimo lapelyje, kitiems tenka ruošti ieškinius. Dėl menkų skolų į teismą nesikreipia.

Pasak direktoriaus, įmonė skiria daug dėmesio skolų valdymui ir pastaruoju metu suaktyvino darbą su skolininkais. Juristas susisiekia su skolininkais, kurių kontaktus turi, ir primena apie susidariusį įsiskolinimą. Jei žmogus suinteresuotas skolą grąžinti, bet negali to padaryti iš karto, gali pateikti prašymą išskaidyti skolą dalimis.

„Žiūrime lanksčiai, sudarome sąlygas, kad skolos žmonių nesmaugtų. Negalintiems sumokėti visos sumos, sudarome mokėjimų grafikus“, – kalbėjo R. Baltaduonis. 

Jei žmogus nesuinteresuotas ir nenori grąžinti skolos, tada ruošiamas ieškinys ir kreipiamasi į teismą. Įmonės direktorius sakė, kad kai kurie klientai nemoka piktybiškai ir skolininkų sąrašuose kartojasi. Prisiteisus vieną ieškinį už atitinkamą laikotarpį, po kurio laiko vėl tenka kreiptis į teismą. Yra tokių, kam priteista po 3–4 ieškinius už skirtingus laikotarpius. Kartais nėra galimybės išieškoti.

Skolų išieškojimo tvarka skelbiama įmonės interneto svetainėje.

Įmonė atsižvelgia, kad skolos gali atsirasti dėl įvairių priežasčių.

Direktorius informavo, kad įmonėje šiuo metu rengiama finansinė ataskaita už praėjusius metus. Be to, yra užsakytas ir bus atliekamas auditas. Ataskaita su audito išvadomis bus teikiama rajono savivaldybės tarybai balandžio mėnesį. Tada ir paaiškės, kokie yra 2022 metų rodikliai. Kol kas, kol vyksta sąskaitų tikrinimas, klientams siunčiami skolų suderinimo aktai, nustatomi terminai susimokėti, tikslių skaičių nėra.

R.Baltaduonis pripažino, kad skolos, imant sumą už visus metus, daro neigiamą įtaką įmonės veiklai, nes sumažina apyvartines lėšas. Planuodama nupirkti geresnės technikos ar įrankių, atnaujinti programinę įrangą, bendrovė lėšų turi paimti iš kitų veiklų.

Mano, jei nebūtų įsiskolinimų, būtų galima siekti geresnių veiklos rodiklių. Tačiau supranta, kad skolos susidaro dėl įvairių priežasčių. „Pandemija, karas Ukrainoje sukėlė infliaciją. Tai padarė įtaką visiems – tiek įmonėms, tiek gyventojams“, – kalbėjo direktorius. Anot jo, beprotiškų skolų,  tokių, kurių nebūtų įmanoma susigrąžinti, nėra.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *