Siuvėjų miestui siuvėjų nebereikia

Autorius Skaistė VASILIAUSKAITĖ - DANČENKOVIENĖ
Keičiantis rinkai siuvėjų poreikis mažesnis.

Ukmergė nuo seno vadinama siuvėjų miestu – čia veikė net kelios didelės siuvyklos. Tačiau pastaruoju metu situacija pasikeitė – profesija Ukmergėje tapo nebepaklausi. 

Dar prieš keletą metų skelbimų, per Užimtumo tarnybą siūlančių darbą siuvėjoms, Ukmergėje būdavo gausu. Pastaruoju metu tokių skelbimų ne tik kad beveik nebeliko, bet ir siuvėjoms, ieškančioms įsidarbinimo galimybių, Užimtumo tarnyboje kartais tenka išgirsti atsakymą, kad šiame sektoriuje laisvų darbo vietų nėra. Ilgus metus dirbusios siuvimo įmonėse moterys šiandien nežino, kur rasti darbo. Gegužės pabaigoje buvo pranešta apie siuvyklos „Detexa“ (buvusios UAB „Textilite“) bankrotą. Atleista kone pusšimtis darbuotojų. 

Neskaitant, kad gegužės pabaigoje „Detexa“ pranešė apie visų darbuotojų atleidimą, kitos siuvyklos darbų taip pat nesiūlė.

AB „Vilkma“ personalo vadovė  Genovaitė Barysienė telefonu sakė, kad siuvėjų poreikis siuvykloje nebėra toks didelis, kaip seniau, – procesai labiau technologizuoti, be to šiek tiek sumažėjo gamyba.

Ilgą laiką tik vienintelė UAB „Rismus“ skelbė ieškanti siuvėjų. Dabar darbą siūlo jau kelios įmonės.

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Ukmergės filialo vadovė Karolina Valaišienė sakė, kad šiuo metu filialo narių gretose nėra nė vienos siuvimo įmonės, nors seniau tokių buvo. Jos duomenimis, nemažai siuvimo įmonių, veikusių Ukmergėje, veiklą nutraukė, liko tik viena kita iš buvusių didžiųjų įmonių.

Užimtumo tarnybos Vilniaus klientų aptarnavimo departamento Ukmergės skyriaus vedėja Edita Mončinskienė patvirtino, kad išties siuvėjų paklausa sumažėjo. Tai, pasak vedėjos, nebuvo staigus lūžis, tokių darbo vietų pasiūlos mažėjimas buvo stebimas kelerius metus iš eilės. „Jau kokie ketveri metai, kai siuvėjų nebereikia“, – kalbėjo ji.

Pasidomėjus, kas tai lėmė, vedėja atsakė, kad priežastys, apie kurias Užimtumo tarnyba išgirsta iš darbdavių, yra kelios. Dalis įmonių nutraukė veiklą. Likusios taip pat nebepriima naujų darbuotojų, nes, viena vertus, gaunant mažiau užsakymų sumažėjo ir gamybos apimtys, kita vertus, veikla perkeliama į tas šalis, kur darbo jėga pigesnė, arba darbo jėga atsivežama iš kitų šalių.

Kokios profesijos dabar paklausios? E. Mončinskienė sakė, kad reikalingi suvirintojai, elektrikai. „Moterims daugiau darbų siūloma aptarnavimo sferoje, maisto pramonės sektoriuje. Daugiau ieškoma virėjų, padavėjų, barmenų, pardavėjų“, – kalbėjo skyriaus vedėja. Ukmergėje daug laisvų darbo vietų tiek vyrams, tiek moterims siūlo besiplečianti bendrovė „Narbutas International“.

E. Mončinskienė atkreipė dėmesį, kad šiuo metu yra darbų ūkiuose sezonas, be to, laikas nuo laiko įsisteigia naujų įmonių, tad darbų pasiūla yra, nors ir kintanti. Vis tik bendrai, Užimtumo tarnybos duomenimis, darbo pasiūla birželio mėnesį, lyginant su gegužės, mažėjo.

Užimtumo tarnybos duomenimis, šiemet iki liepos 1-osios, šalyje iš viso buvo registruota beveik 154,7 tūkst. bedarbių: 4,1 proc. daugiau nei prieš mėnesį ir 7,7 proc. daugiau nei tuo pačiu laiku prieš metus. Bedarbiai sudarė 8,5 proc. šalies darbingo amžiaus gyventojų.

Mūsų savivaldybėje per praėjusį mėnesį įregistruoti 365 darbo ieškantys asmenys, bedarbio statusas suteiktas 329-iems asmenims, darbo ieškančių iš viso rajone buvo 2 507, bedarbių – 1 938. Bedarbių procentas sudarė 9,3 proc. – šis skaičius didesnis nei šalyje.

Dalintis
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *