Siuntos į užsienį: kaip dažnai ir ką siunčiame?

Autorius Ukmergės žinios
Siuntos į užsienį: kaip dažnai ir ką siunčiame? / Justinas Pileckas OMNIVA

Sunku surasti vietovę Lietuvoje, kurioje nebūtų kasdienybę smarkiai palengvinančių paštomatų: daugelis mūsų jais naudojasi beveik kasdien. Nors paštomatai suteikia mums galimybę patogiai ir paprastai atsiimti siuntas, pamažu įprantame jas ne tik gauti, bet ir siųsti patys. „Omniva LT“ užsakymu atliktos gyventojų apklausos duomenimis, per pastarąjį pusmetį tarptautinių siuntų paslaugomis naudojosi beveik kas penktas lietuvis (16 proc.). Paaiškėjo, jog siuntas į kitas valstybes dažniausiai siunčia mažesnių Lietuvos miestų ir miestelių gyventojai.

Kas į užsienį siunčia daugiausiai?

Tyrimų bendrovės „Norstat“ pavasarį atlikta reprezentatyvi visuomenės apklausa parodė, kad 2 proc. lietuvių siuntas siunčia į Latviją bei Estiją ir net 14 proc. – į kitas užsienio valstybes. Apklausa leidžia išryškinti įdomius tarptautinių siuntų paplitimo Lietuvoje rezultatus: analizuojant tuos atvejus, kai siuntos buvo siunčiamos ne į Baltijos šalis, siuntas į užsienį per pastarąjį pusmetį dažniausiai siuntė miestelių ir kaimo vietovių gyventojai. Net 33 proc. į kitas valstybes siuntas siunčiančių asmenų gyvena Lietuvos kaimuose, o dar 26 proc. – mažesniuose miestuose ir miesteliuose.

Kalbant apie didžiųjų miestų gyventojus, išsiskiria Lietuvos sostinė – 21 proc. vilniečių naudojasi tarptautines siuntas siunčiančių įmonių paslaugomis. Kitų didžiųjų Lietuvos miestų gyventojai siuntas siunčia rečiau: Kaune ir Klaipėdoje siunčiančių yra po 8 proc., Panevėžyje – 3 proc., o Šiauliuose – vos 1 proc. Didžioji dalis Lietuvos gyventojų (90 proc.) į užsienį siuntas siunčia draugams ar giminaičiams. Dar 19 proc. grąžina internete pirktas prekes, o 16 proc. – parduoda ir siunčia prekes į kitas valstybes per įvairias e. prekybos platformas.

„Atlikus tyrimą matome, jog už daugiau nei pusę tarptautinių siuntų Lietuvoje siunčia mažesnių miestų ir kaimų gyventojai. Analizuojant tarptautinių siuntų situaciją šalyje pastebime, kad regionuose gyvenantys žmonės savo siuntas dažniausiai siunčia užsienyje gyvenantiems artimiesiems. Kita vertus, ryškėja ir kita svarbi tendencija – vis daugiau miestelių gyventojų išbando internetinės prekybos privalumus bei imasi individualios veiklos: kuria e. parduotuves ir imasi prekiauti“, – teigia „Omniva LT“ komercijos vadovas Justinas Pileckas.

Tarptautinės siuntos palengvina verslų dalią

Pasak Justino Pilecko, svarbu pabrėžti, kad į užsienį lietuviai siunčia ne vien dovanas ar grąžinamas prekes. Verslininkai, kurių Lietuvos regionuose tik daugėja, vis dažniau savo produkciją parduoda ir užsienyje. Internetinė prekyba suteikia plačias galimybe tiek jau pažengusiems verslininkams, tiek ir ką tik individualią veiklą pradėjusiems žmonėms prekiauti visame pasaulyje.

„Lietuvos gyventojai galimybes siųsti siuntas į užsienį vertina vis palankiau, nes tai suteikia vienas didžiausių perspektyvų pradėti ir plėsti savus verslus. Tarptautinių siuntų privalumai verslininkams leidžia pasiūlyti savo produktus įvairiose užsienio rinkose, kur lietuviški produktai sulaukia susidomėjimo. Nuo naujausių rinkos tendencijų neatsilieka ir „Omniva LT“, kuri savo klientams visoje Lietuvoje siūlo net 351 patogiai pasiekiamą paštomatą. Platus modernių prekių siuntimo ir atsiėmimo punktų tinklas sudaro palankias sąlygas tiek gauti, tiek ir siųsti siuntas. Paštomatai leidžia siuntas siųsti iš bet kurios Lietuvos vietos, todėl verslininkai gali prekiauti ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir miesteliuose“, – apibendrina Justinas Pileckas.

Įmonė „Omniva LT“ valdo didžiausią paštomatų tinklą Lietuvoje. Jį sudaro 351 paštomatas, kurie bendrai turi daugiau nei 47 tūkst. siuntų skyrelių. Bendrovė taip pat valdo pirmąją lietuvišką išorinę prekių grąžinimo platformą FLIPO, o pernai pristatė ir naują tarptautinių siuntų platformą tarptautines.omniva.lt. „Omniva LT“ priklauso Estijos paštui – AB „Eesti Post“, kuris valdo didžiausią paštomatų tinklą Baltijos šalyse.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *