Sirenos – tik vienas iš būdų įspėti gyventojus

Sirenos – tik vienas iš būdų įspėti gyventojus /

Tarybiniais laikais sirenos buvo vienintelis būdas įspėti gyventojus apie didžiules visuomenei grėsmes. Dabar tai – tik vienas iš būdų, o gyventojai raginami pasikliauti savo mobiliais įrenginiais bei laukti asmeninių pranešimų.

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos vyresnysis specialistas civilinei saugai ir mobilizacijai Valdas Rabazauskas sako, kad Ukmergės mieste bei rajone prie pastatų pritvirtintos perspėjimo sirenos yra likusios nuo sovietinių laikų.

Jomis rūpinasi konkursą šiai veiklai laimėjusios individualios V. Sipavičiaus įmonės specialistai.

Sirenos Ukmergėje pritvirtintos ant įmonių, daugiabučio namo pastatų, taip pat vienos buvusios mokyklos ir net privataus namo.

Sirenos pratybų metu kasmet kaukia ant „Umega“ gamyklos pastato Kauno g. 120, Kareivinių gatvėje – ant „Aukmergės baldų“ gamyklos pastato, Antakalnio gatvėje – ant AB „Ukmergės gelžbetonis“ gamyklos.

Taip pat jos pritvirtintos prie privataus namo Klaipėdos gatvėje 33, Basanavičiaus gatvėje – 3 numeriu pažymėto daugiabučio, Vilniaus gatvėje – ant buvusio „Šilo“ mokyklos pradinukų korpuso.

  Sirenos sumontuotos ir seniūnijose: prie Siesikų, Veprių, Želvos, Žemaitkiemio, Lyduokių seniūnijų pastatų, Taujėnų gimnazijos vieno korpuso, Šventupėje prie UAB „Ukmergės melioracija“ pastato.

Vadovaujantis Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus patvirtintu Techniniu perspėjimo sistemos priemonių priežiūros organizavimo tvarkos aprašu, kasmet reguliariai vykdomas sistemų patikrinimas.

Toks patikrinimas vyks ir šį trečiadienį, balandžio 18 d.

Skelbiama, kad jo metu bus aktyvuota perspėjimo sirenomis sistema ir gyventojų perspėjimo ir informavimo, naudojant viešųjų judriojo telefono ryšio paslaugų tiekėjų tinklų infrastruktūrą, sistema.

Sistemos patikrinimo metu 11 val. 52 min. bus jungiamos centralizuoto ir vietinio valdymo sirenos.

V. Rabazauskas aiškina, kad sirenos – ženklas gyventojams tuojau pat įsijungti radiją. Atsitikus tikrai nelaimei žmonės sužinotų, koks pavojus gresia miestui ar šaliai. Radijų diktoriai praneštų, kaip elgtis ir kur slėptis. Klausytojai būtų nuolat informuojami apie situaciją.

Gyventojai apie patikrinimą bus informuojami per Lietuvos nacionalinį radiją ir per ,,Radiocentras“ radijo stotį.

V. Rabazauskas sako, kad sirenos – tik vienas iš būdų pranešti gyventojams apie grėsmę. Kitas – gerokai šiuolaikiškesnis – asmeniniai mobilieji telefonai.

Gyventojai bus perspėjami ir informuojami trumpaisiais pranešimais. Tiesa, pranešimai bus perduodami tik į tuos mobiliuosius telefonus, kuriuose yra įjungta korinio transliavimo funkcija.

V. Rabazauskas primena, kad mobiliųjų telefonų nustatymo instrukciją ir detalesnę informaciją šiuo klausimu patiekiama internetinėje svetainėje http://gpis.vpgt.lt/.

Ragina neatidėlioti, nes automatiškai pranešimai siunčiami tik į naujausius mobiliuosius telefonus – kitus reikia specialiai nustatyti.

TAGGED:
Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *