Šimtadienio šventė – paskutinė

Švie­ti­mo įstai­gas pa­lie­tu­sios per­mai­nos kei­čia ir mo­kyk­li­nių šven­čių tra­di­ci­jas. Vie­na jų – šim­ta­die­nis, ku­rios jau su­lau­kė ra­jo­no abi­tu­rien­tai. Kai ku­rio­se mo­kyk­lo­se ne­be­li­kus ren­gi­nio or­ga­ni­za­to­rių – vie­nuo­lik­to­kų, ši už­duo­tis ten­ka mo­ky­to­jams.

 

Vai­do­tė ŠANTARIENĖ

430452_348509558503123_100000322442960_1146863_1190941778_n

Užupio vidurinė mokykla.



 

 Šie moks­lo me­tai – pas­ku­ti­niai, kai mies­to vi­du­ri­nė­se mo­kyk­lo­se mo­ko­si dvy­lik­to­kai. Nuo ru­dens jos taps pa­grin­di­nė­mis. Bū­si­mie­ji abi­tu­rien­tai į šias įstai­gas šie­met ne­be­su­si­rin­ko – vie­nuo­lik­tų kla­sių čia ne­li­ko.

Ki­to­kios mo­kyk­lų ben­druo­me­nė­se ir va­sa­rį ren­gia­mos šim­ta­die­nio šven­tės. Ren­gi­nio te­ma, sce­na­ri­jus ir pro­gra­ma, už ku­riuos bū­da­vo at­sa­kin­gi jau­nes­nie­ji dvy­lik­to­kų ko­le­gos, da­bar – pe­da­go­gų rū­pes­tis. Šie, įsi­jau­tę į nau­jus vaid­me­nis, re­pe­ti­ci­jas va­di­na ir dar­bu, ir pra­mo­ga. Prie šven­tės sa­ko pri­si­dė­da­vę ir anks­čiau, tad to­kia veik­la nė­ra ne­įpras­ta.

 

Liūd­niau – dėl at­ei­ties

 

Šį penk­ta­die­nį šim­ta­die­nio links­my­bių ku­pi­na Už­upio vi­du­ri­nė mo­kyk­la. Pe­da­go­gai, anot di­rek­to­rės Re­gi­nos Raz­mie­nės, no­riai pri­si­ė­mė or­ga­ni­za­to­rių pa­rei­gas. Šven­tės vie­tą jie nu­spren­dė pa­vers­ti vai­kų dar­že­liu – to­kia ren­gi­nio te­ma.

Nors 1–5 kla­sių vai­kams į šią sa­vai­tę dėl šal­čio at­kel­tos pa­pil­do­mos atos­to­gos, va­sa­rio 10-ąją nu­ma­ty­toms pra­mo­goms orai ne­pa­mai­šys. „Ne­nu­kel­sim šim­ta­die­nio, kad ir kaip bū­tų šal­ta, – sa­ko pa­šne­ko­vė. – Štai ir da­bar mo­ky­to­jai re­pe­tuo­ja, šo­ka, la­bai en­tu­zias­tin­gai vis­kam ruo­šia­si.“

Liūd­niau mo­kyk­lo­je, anot di­rek­to­rės, ne dėl dar­bus trik­dan­čio spei­go, o dėl įstai­gos li­ki­mo. Ji at­si­svei­kins su tri­mis abi­tu­rien­tų kla­sė­mis ir taps pa­grin­di­ne mo­kyk­la.

„Da­bar svars­to­ma, kur pa­dė­ti mo­ky­to­jus, – sa­ko R. Raz­mie­nė. – Lie­ka 15 mo­ky­to­jų. Ke­tu­ri jų – pen­si­nio am­žiaus, ir jų įdar­bi­ni­mo klau­si­mas gal­būt nė­ra pats bū­ti­niau­sias. Ki­tus bus ban­do­ma gel­bė­ti…“

 

Dvy­lik­to­kai – pas­ku­ti­niai…

 

Va­sa­rio 24-ąją nu­ma­ty­to šim­ta­die­nio lau­ki­mu gy­ve­na „Ši­lo“ vi­du­ri­nės mo­kyk­los ben­druo­me­nė. „Ruo­šia mo­ky­to­jai ir dėl to ne­niur­na, – šyp­so­si di­rek­to­riaus pa­va­duo­to­ja ug­dy­mui Ri­ta Ge­lū­nie­nė. – Nors jiems ne taip ir leng­va. Aiš­ku, įjung­sim vai­kus – pra­di­nu­kus ir tuos, ku­riais pa­si­kliau­ti ga­li­ma.“

Mo­kyk­lo­je – dvi abi­tu­rien­tų kla­sės. „Ši­tuos dvy­lik­to­kus va­di­nam ypa­tin­gais, nes jie – pas­ku­ti­niai…“ – sa­ko pa­va­duo­to­ja, kal­bė­da­ma apie per­mai­nas. Apie ma­žes­nius pe­da­go­gų krū­vius ir pa­mo­kų skai­čių kal­ba­ma jau se­niai, to­dėl re­for­ma, anot jos, – ne snie­go griū­tis ant mo­ky­to­jų gal­vų.

 

Po­ky­čiai – į ge­rą

 

Pa­sa­ko­ja, jog lau­kia ne pir­mas rug­sė­jis, ku­ris ir vėl bus ki­toks: „Ru­de­nį pas mus ne­at­ėjo vie­nuo­lik­to­kai, bet iš sa­vo kor­pu­so su­grį­žo pra­di­nu­kai. Ma­tom ma­žy­čiu­kus, ir jie mus ma­to – mo­kyk­lo­je di­des­nė ben­drys­tė.“

Pra­di­nu­kai taip pat ak­ty­viai da­ly­vau­ja mo­kyk­los gy­ve­ni­me. Va­sa­rio pir­mą­jį šeš­ta­die­nį tra­di­ciš­kai vyks­tan­čiam ją bai­gu­sių­jų su­si­ti­ki­mui jie pa­ren­gė pro­gra­mą. Ta­čiau ren­gi­nys bu­vo at­šauk­tas dėl šal­čių.

„Su­si­ti­ki­mas rė­mė­si ma­žu­tė­lių pa­si­ro­dy­mu: bu­vu­siems mo­ki­niams no­rė­jom pri­min­ti vai­kys­tę, kaip gy­ve­no mo­kyk­lo­je. Bet ne­ga­li vers­ti at­ves­ti vai­kų, kai – mi­nus tris­de­šimt“, – sa­kė R. Ge­lū­nie­nė.

Ta­čiau pa­ruoš­tas sce­na­ri­jus, anot jos, tik­rai ne­dings. Gal net bus pa­nau­do­tas šim­ta­die­niui, ku­rio te­mos pa­va­duo­to­ja kol kas ne­at­sklei­džia.

 

Tra­di­ci­jos iš­lie­ka

 

Gim­na­zi­jo­se šim­ta­die­nio pa­pro­čiai ne­si­kei­čia: mo­ki­niai ku­ria šven­tę mo­ki­niams. Va­sa­rio 24 die­ną ji taip pat vyks An­ta­no Sme­to­nos gim­na­zi­jo­je. Staig­me­noms nu­si­tei­kę ke­tu­rios abi­tu­rien­tų kla­sės, ku­rio­se mo­ko­si 118 jau­nuo­lių. „Šim­ta­die­nis tra­di­ciš­kai vyks­ta penk­ta­die­nį, pro­gra­mą kas­met ren­gia tre­čio­kai, – sa­ko di­rek­to­rius Adol­fas Gir­džiū­na. – Vi­sa­da bū­na la­bai gra­žios šven­tės. Ne­abe­jo­ju, kad to­kia bus ir šie­met.“

Tra­di­ci­jos iš­lie­ka ir Tau­jė­nų vi­du­ri­nė­je mo­kyk­lo­je, ku­rio­je struk­tū­ri­nių po­ky­čių kol kas ne­pla­nuo­ja­ma. Šie­met ją baig­ti ren­gia­si be­veik 20 abi­tu­rien­tų. „Per tuos šal­čius nei su­si­tik­ti vi­si ga­lim, nei už­baig­ti šim­ta­die­nio rei­ka­lų“, – juo­kia­si di­rek­to­rius Sta­sys Kap­lū­nas. Ti­ki, jog vie­nuo­lik­to­kų ruo­šia­mo­je šven­ti­nė­je pro­gra­mė­lė­je, ku­ri bus pri­sta­ty­ta mė­ne­sio pa­bai­go­je, ne­trūks nei gra­žių pa­lin­kė­ji­mų, nei šmaikš­čių kal­bų.

Dalintis
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *