Vilniaus apygardos teismas šeštadienį svarstė UAB „Miesto energija“ skundą dėl Ukmergės rajono apylinkės teismo sprendimo taikyti laikinąsias apsaugos priemones perduodant valdyti šilumos ūkį rajono savivaldybei. Teismo sprendimas buvo atidėtas.
Vilma NEMUNAITIENĖ
Gedimino Nemunaičio nuotr. Ukmergės šilumos ūkį slegia nežinomybė.
Nors teismo sprendimas buvo atidėtas liepos 13 dienai, savivaldybės koridoriuose pirmadienį ryte buvo džiūgaujama, kad jis palankus mūsų rajono savivaldybei.
Deja, rajono gyventojams kol kas niekas negali atsakyti į svarbiausią klausimą – kada jie pagaliau sulauks karšto vandens.
Rajono savivaldybės vicemeras Grigorijus Malčanovas pirmadienio rytą tvirtino, kad savivaldybė yra visiškai pasiruošusi tiekti gyventojams karštą vandenį.
Tereikia sudėti paskutinius taškus dėl dujų tiekimo, licencijų gavimo. Vicemeras mano, kad savivaldybės lygiu visi darbai nuveikti. „Esam pirmoji kregždė Lietuvoje, nutraukusi tokią sutartį, tai ir yra pagrindinė priežastis, kodėl susiduriame su tiek daug kliūčių. Nė vienos savivaldybės vadovai iki šiol sutarčių su šilumos ūkio nuomininkais nebuvo nutraukę“, – kalbėjo vicemeras. Pasak jo, pasipriešinimo iš šilumos tiekėjo buvo tikėtasi, bet ne tokio didelio masto.
Rajono vadovai šventai tiki, kad perėmus šilumos ūkį į savo rankas šilumos kainą Šventupės gyventojams pavyks sumažinti iki 20 proc., mažėti ji neva turėtų ir miesto gyventojams.
Kovoje dėl atgaunamo šilumos ūkio mūsų savivaldybės specialistams teko ne tik sutelkti profesionalių juristų komandą, bet ir pasitelkė viešųjų ryšių specialistus.
Viešųjų ryšių agentūra IC BALTIC penktadienį išplatino pranešimą apie tai, kad Ukmergės rajono savivaldybė kreipėsi į rajono policijos komisariatą dėl Šventupės gyvenvietės katilinės elektroninio valdymo paleidimo raktų vagystės bei sugadintos katilinės elektroninio valdymo sistemos.
Pranešime teigiama, kad „remiantis liudininkų parodymais, įtarimai pareikšti UAB „Miesto energija“ darbuotojui J. V. Dėl padarytos žalos savivaldybė priversta atidėti karšto vandens tiekimo pradžią gyventojams“. Pasak pranešimo, žala dėl šio įvykio gali siekti iki 30 tūkstančių litų.
IC BALTIC atstovai patvirtino, kad viešinti informaciją apie Ukmergės šilumos ūkį ją pasamdė Ukmergės rajono savivaldybė.
Tiesa, rajono policijos komisariato atstovė spaudai Asta Krogertienė įvykį aiškino kiek kitaip. Pasak jos, įtarimai dėl įvykio niekam nepareikšti. Žala taip pat neįvardinta. Ji tikslinama.
„Miesto energijos“ generalinis direktorius Artūras Stravinskas kategoriškai atmetė kaltinimus dėl esą pavogtų Šventupės gyvenvietės katilinės elektroninio valdymo paleidimo raktų ir sugadintos katilinės elektroninio valdymo sistemos. Jo įsitikinimu, šie teiginiai skirti nukreipti visuomenės dėmesį nuo savivaldybės vykdomo rajono šilumos ūkio žlugdymo, neva Šventupės katilinė savivaldybės buvo užimta nebaigus turto aprašymo procedūrų.
Dėl savivaldybės žinion perimtos katilinės Šventupės gyventojai karšto vandens neturi jau penkias savaites, Pivonijos mikrorajono gyventojai – mėnesį. Perimdami turtą rajono vadovai maitino gyventojus pažadais, esą karšto vandens tiekimas nevyks vos porą savaičių.
Kol teismai aiškinasi, kas teisus šioje šilumos istorijoje, o ukmergiškiai maudosi dubenyse, šilumą Ukmergei ateityje turėsiančioje tiekti įmonėje – vadovų rokiruotės. Praėjusią savaitę pakeistas UAB „Ukmergės šiluma“ direktorius. Juo paskirtas anksčiau kitų rajonų šilumos ūkiams vadovavęs Raimondas Ragauskas. Ligšiolinis „Ukmergės šilumos“ direktorius Rimantas Paliulis tapo direktoriaus pavaduotoju.
Rajono vicemeras patikino, kad stiprinti „Ukmergės šilumos“ komandą buvo būtina ir pasirinktuoju vadovu kol kas yra patenkintas.