Nors šildymo sezonas Ukmergėje savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu pradėtas praeitą savaitę, dar ne visi daugiabučių gyventojai nori šildytis. Kai kurie pasiryžę iškentėti iki lapkričio mėnesio.
Ligita JUODVALKIENĖ
Kad į gyvenamuosius būstus šilumos vamzdžiais dar nekeliautų šiluma, bendru sutarimu sprendžia daugiabučio namo gyventojai. Tokiu atveju turėtų sutikti daugiau kaip pusė būstų savininkų.
UAB Ukmergės butų ūkio direktorius Jonas Rinkevičius aiškina, jog gyventojų atsisakymas šildytis neturi kirstis su Šilumos įstatyme nurodyta sąlyga. Turi būti paisoma higienos normų.
Mat jei šilumos patalpose būna mažiau nei 18 laipsnių, o tuo nepatenkinta kad ir namo gyventojų mažuma, daugiabučiui šiluma turėtų būti pajungiama.
Šiemet pareiškimus dėl šildymo sezono atidėjimo ant įmonės vadovo stalo padėjo devynių daugiabučių namų gyventojai. Panašus skaičius buvo ir pernai.
Direktorius sako, kad prasidėjus oficialiam šildymo sezonui, jį atidėti paprastai kasmet prašo vis tie patys namai.
Tačiau vėstant orams, net patys ištvermingiausieji nuleidžia rankas ir skambina prašydami kūrenti jų namą. Taip atsitiko ir šiemet – du iš pradžių šildytis atsisakę namai jau pageidauja pajungti šilumą.
J. Rinkevičius įsitikinęs, kad ne kažin ką taupieji sutaupo – daugiabučių sienos vis labiau atšąla, patalpos drėksta, pelija. Uždelsus su kūrenimu ir temperatūrai kambariuose nukritus iki 12–14 laipsnių, jas apšildyti sunaudojama daugiau energijos.
Ukmergės butų ūkio direktorius pataria daugiabučių gyventojams, atsiradus problemų šildymo sistemoje, nešylant radiatoriams, nekentėti nepatogumų ir skambinti į įmonės Avarinę tarnybą telefonu: 65233.