Beglobiams gyvūnams neabejingi ukmergiškiai buriasi bendram darbui. Viena tokių komandų, kurioje – keletas šeimų, pasivadino „Grikiu“. Pirmu viešu renginiu jos veikloje tapo gyvūnų dienai skirta popietė.
Vienas „Grikio“ tikslų – rasti šeimininkus beglobiams gyvūnams, apie kuriuos sužino iš pažįstamųjų, internete. „Ir patys pasirūpinam gatvėje rastais šuneliais, katėm, laikinai priglausdami juos savo namuose. Siekiam ne tik rasti jiems globėjus, bet ir burti savanorius, galinčius mums talkinti šioje veikloje ar prisidėti paremiant maistu, kitais reikalingais dalykais“, – pasakojo idėjos iniciatorės Vida Goberienė ir Asta Musteikienė.
Pusmetį gyvuojantį „Grikį“ jos vadina gyvūnus mylinčių žmonių bendruomene. „Patys skambinam, ieškom globėjų, dalijamės informacija su kaimynais, pažįstamaisiais, dedam į „Grikio“ feisbuką. Štai ir pas mus: atklydo katinėlis – ir priglaudėm, nors mūsų katytė pyksta, nepripažįsta… Tenka nuomininką laikyti ir maitinti atskirai“, – šypsosi A. Musteikienė.
Moterys sako šiai veiklai dabar skiriančios daugiausia laiko. Per ją ir namiškiai nevalgę lieka, ir namų ruoša – antroj vietoj… „Bet jie jau nebepyksta, atvirkščiai – patys įsitraukė. Ir mūsų vyrai labai padeda“, – Jonui Goberiui ir savo Kęstučiui dėkinga Asta. Itin vertinama ir neatlygintinai dirbančių savanorių, kurių po truputį daugėja, pagalba.
Daugiausia keturkojų, kuriuos gelbėja, randa tiesiog išmestų į gatvę arba kreipiasi norintieji atsikratyti…
Visuomenės pagalba „Grikio“ veikloje labai laukiama. Kviečiami visi neabejingi, norintys ir galintys prisidėti. Skambinti tel. 8 603 72732.
Apie veiklą pasakota ir praėjusį sekmadienį surengtoje popietėje. Renginys, skirtas spalio 4-ąją pasaulyje minimai Gyvūnijos dienai, vyko naujojoje šunų dresavimo aikštelėje už policijos komisariato. Į šventę ukmergiškiai buvo kviečiami atvykti su savo augintiniais. Būryje įvairių veislių šunų būta ir mažiausio jos dalyvio – jūrų kiaulytės.
Keturkojai galėjo išmėginti jiems skirtus aikštelės įrenginius. Atvykusieji kviesti fotografuotis su gyvūnais, siūlyta šventės organizatorių keptų pyragų, arbatos, kavos. Pasivaišinusiųjų prašyta simboliškai paaukoti – pinigai skirti beglobių gyvūnėlių maistui.
Aikštelė šventės metu buvo papuošta gyvūnų piešiniais – Ukmergės „Ryto“ specialiosios mokyklos auklėtinių darbais. Organizatorės džiaugiasi tądien užsiregistravusiais savanoriais, sutikusiais savo namuose kurį laiką priglausti gyvūną arba galėsiančiais savanoriauti „Grikyje“.
Žiūrovai stebėjo Ukmergės rajono policijos komisariato šuns Grodo pasirodymą, kaip jis vykdo paklusnumo ir kitas komandas. „Svarbu, kad policijos šuo nebijotų aukščio, slidžių paviršių, nejaustų įtampos, būdamas tarp žmonių, kitų šunų“, – keturkojį bičiulį pristatė kinologas Andrej Petrukanec.
Penkiametis Grodas talkina pareigūnams vykdant įvairias tarnybines užduotis, dalyvauja dingusių žmonių paieškose, ieško daiktų, narkotinių medžiagų, vagysčių vietose seka pėdsakais.
Už pagalbą organizuojant šventę pašnekovės dėkingos kinologui ir policijos komisariatui, rajono savivaldybei, miesto seniūnijai, kultūros centrui. Už kvietimus pasivaišinti, kurių vienu nudžiugintas ir Grodas, – picerijai „Focus pica“. Už piniginę paramą dėkoja Ukmergės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkui Ričardui Gleizniui bei renginį globojusiai savivaldybės tarybos narei Nijolei Giedraitienei, kurios priglaustas šunelis Grikis įkvėpė šitaip pasivadinti.
Gyvūnijos, švento Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnų globėjo, diena pradėta minėti 1931 m. Italijoje. Lietuvoje minima nuo 2000-ųjų. Ta proga organizuojamos parodos, konkursai, susitikimai. Sostinės Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčios šventoriuje tądien laiminami naminiai gyvūnai.