Trečiadienį Ukmergės rajono savivaldybė pasirašė sutartį su naujuoju atliekų vežėju. Savivaldybės skelbtą viešųjų pirkimų konkursą laimėjo UAB „Ekonovus“ iš Vilniaus.
Ligita JUODVALKIENĖ
Buitinių atliekų vežėjo paslaugos savivaldybei kainuos 173 litus 7 centus už vieną toną.
Viešųjų pirkimų konkurse dalyvavo keturi pretendentai. Jų pasiūlytos kainos skyrėsi nedidelėmis sumomis. Tačiau savivaldybė, įvertinusi ir kitus kriterijus, pasirinko mažiausią kainą pasiūliusią įmonę.
Į sutarties sąlygas yra įtrauktas punktas apie atliekų rūšiavimą. UAB „Ekonovus“ įsipareigoja savo lėšomis pastatyti rūšiavimo liniją savivaldybės suteiktame sklype.
Dėl rūšiavimo aikštelės vietos dar neapsispręsta.
Sutartis su operatoriumi pasirašyta 5 metams.
Naujasis buitinių atliekų operatorius veiklą pradėti turėtų balandžio pradžioje. Iki to laiko turi savivaldybei pristatyti sutarties vykdymo užtikrinimo dokumentus.
Iki tol atliekų vežimu rūpinsis UAB „Ukmergės versmė“. Su šia įmone rugsėjį buvo sudaryta laikina sutartis. Jos prireikė po to, kai UAB „Ukmergės paslauga“ iniciatyva su savivaldybe buvo nutraukta atliekų vežimo sutartis.
UAB „Ekonovus“ – viena didžiausių atliekų tvarkymo bendrovių Lietuvoje, užsiimanti antrinių žaliavų, pakuotės, gamybos atliekų ir komunalinių atliekų surinkimu ir apdorojimu. Lietuvoje turi 7 padalinius, įsteigę dukterinę įmonę Baltarusijoje.
Šiuo metu bendrovė surenka buitines atliekas ir antrines žaliavas Vilniuje, Kauno rajone, Klaipėdoje, Kaišiadoryse, Prienuose, Birštone, Alytaus mieste ir rajone, Šakiuose, Šiauliuose ir Panevėžyje.
UAB „Ekonovus“ generalinis direktorius Marius Dvareckas sako, kad mažesnę kainą konkurse pasiūlyti turi galimybę, kadangi yra vieni stambiausių šalyje, turi patirties, kaip mažinti paslaugų teikimo kaštus.
„Daug investuojame į naujos, modernios ir efektyvios technikos įsigijimą. Tai leidžia mums pigiau pasiūlyti savo paslaugas“, – aiškina jis.
Vadovas sako, kad UAB „Ukmergės versmė“ darbuotojus, kurie dirba atliekų rinkimo darbus, pakvies į savo įmonę – taip žmonėms išliks darbo vietos.
Iš antrinių žaliavų rūšiavimo ir pardavimo įmonė gauna pusę savo pajamų ir yra pati suinteresuota statyti rūšiavimo aikštelę. Vykdyti šį sutarties punktą įmonė ketina iš karto, kai tik savivaldybė paskirs jiems sklypą.