Remdamasi Lietuvoje neseniai atlikto tyrimo duomenimis, devyniems iš dešimties lietuvių trūksta organizmui itin svarbios maistinės medžiagos – vitamino D.
Neįtikėtinai daug lietuvių gauna nepakankamą vitamino D kiekį.
Didžiausias šio vitamino trūkumas nustatomas nuo spalio iki gegužės, nes per vasarą sukauptos atsargos organizme išlieka apie mėnesį. Net jei vasara buvo saulėta, sukaupto vitamino D neužteks visam šaltajam laikotarpiui.
Anksčiau tradiciškai buvo manoma, kad ši maistinė medžiaga itin reikalinga dantims ir kaulams, tačiau šių dienų mokslininkai atskleidė daugybę kitų jos funkcijų. Pavyzdžiui, įrodyta, kad vitaminas D turi įtakos normaliai imuninės sistemos veiklai ir padeda palaikyti normalią raumenų veiklą.
Lietuva – ne vienintelė Europos valstybė, kurios gyventojai gauna per mažai vitamino D. Per pastaruosius keletą metų paskelbtų tyrimų rezultatai rodo, kad net tokiose saulėto klimato šalyse kaip Italija, Portugalija ir Vengrija nemažai daliai gyventojų jo taip pat trūksta. Kai kurių specialistų nuomone, tai iš dalies susiję su saulės poveikio informacijos sklaidos kampanijomis, atgrasančiomis žmones nuo lepinimosi saulės spinduliais vidurdienį.
Dėl paminėtų priežasčių vis daugiau žmonių ima vartoti vitamino papildus. Vartojant „D-Pearls“ ir panašius preparatus ištisus metus kasdien galima aprūpinti organizmą pakankamu vitamino D kiekiu. Dėl ypatingos produkto sudėties (vitaminas D3 ypatingo alyvuogių aliejaus matricoje) minkštose želatinos kapsulėse veiklioji medžiaga puikiai įsisavinama.
Norėdami ištirti vitamino D poveikį sportininkų raumenų veiklai Oslo universiteto (Norvegija) mokslininkai panaudojo „D-Pearls“ ir nustatė, kad šis preparatas itin gerai įsisavinamas biologiškai. Tas pats pastebėta ir kitame tyrime, tiriant abiejų lyčių jaunuolių organizme vitamino D kiekio ryšį su socialiniu elgesiu bei psichine veikla.
Kito tyrimo su daugiau negu 4 000 širdies ligomis sergančių vyrų ir moterų metu nustatyta, kad pakankamas vitamino D kiekis organizme neabejotinai padeda išsaugoti sveikatą. Šio tyrimo rezultatai skelbiami klinikinės endokrinologijos ir medžiagų apykaitos žurnale.
Apie šiuos produktus daugiau pasiskaityti galima www.pharmanord.lt.