Sąrašų kortas sumaišė rinkėjai

Autorius Vilma Nemunaitienė
Sąrašų kortas sumaišė rinkėjai / Taryboje bus daug naujų veidų. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Naujoji Ukmergės rajono taryba politiškai nebus labai pasikeitusi, tačiau pamatysime ir daug naujų veidų. Kai kuriuose sąrašuose kortas gerokai sujaukė rinkėjai, į tarybą susodinę šeimas, bendradarbius ir bendrapavardžius.

Daugiausia mandatų – 6 – iškovoję Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai sulaukė 3 226 ukmergiškių palaikymo, o 1 907 biuleteniai buvo su pirmumo balsais.

Tik du pirmieji sąraše: lyderė Agnė Balčiūnienė ir antru numeriu įrašytas ūkininkas Kęstutis Zinkevičius išlaikė sąrašo pozicijas.

Iškėlė medikus

Kitus keturis žmonės išreitingavo iš sąrašo žemesniųjų pozicijų. Tai: Justas Šakalys (buvo 15 vietoje), Audronė Augustėnienė (buvo įrašyta 10 numeriu), Janina Galiauskienė, Juozas Galiauskas (buvo 14, 16 vietose).

Visas ketvertas – gydytojai, kai kurie iš jų – bendradarbiai, o Janina ir Juozas Galiauskai – sutuoktiniai.

Jei antrame ture A. Balčiūnienė būtų išrinkta mere, jos vietą užims buvęs Želvos seniūnas Kęstutis Mikalajūnas.

Rinkėjų valia mandatų nebegavo dabartiniai šios partijos tarybos nariai Birutė Žilėnienė, Kazys Cesevičius, Vladas Kovarskas ir Vytautas Česnaitis.

Komiteto debiutas

Visuomeninį rinkimų komitetą „Tavo Ukmergė“ palaikė 2 613 ukmergiškių, gauti 1 505 biuleteniai su pirmumo balsais ir iškovoti 5 mandatai.

Iš penkių trys – dabartinės savivaldybės tarybos nariai. Tai su Darbo partija per praėjusius rinkimus patekę Darius Varnas ir Arūnas Civilka bei su Lietuvos laisvės sąjunga (liberalais) – Andrius Kalesnikas.

Taip pat iš šio sąrašo į tarybą pateko užpraeitos kadencijos tarybos narys Valdas Mikalajūnas bei iš 11 vietos į 5 iškeltas ūkininkas, sąrašo lyderio bendrapavardis, tačiau ne giminaitis Dalius Varnas.

„Už brūkšnio“ pirmas – per kelias pozicijas į viršų pakeltas Valdas Kersnauskas. Jis taps tarybos nariu tuo atveju, jei kuris nors iš aukščiau esančio penketo atsisakys mandato.

„Stumdė“ mažiausiai

Mažiausiai žmonės reitinguodami jaukė Darbo partijos sąrašą – paliko tuos kandidatus, kurie paeiliui ir buvo pristatyti rinkėjams.

Ši politinė jėga taip pat gavo 5 mandatus. Ją palaikė 2 483 ukmergiškiai. Biuletenių su pirmumo balsais sulaukta 1 182.

Partijos penketuke: dabartinis meras Rolandas Janickas, tarybos nariai Vidmantas Krikštaponis, Arvydas Pėšina bei du politikos naujokai – ūkininkas Ramūnas Nanartavičius ir marketingo specialistė Aušrinė Stočkutė.

Jei antrame rinkimų ture nugalės mero posto siekiantis Rolandas Janickas, į tarybą pateks Angelė Jokubynienė.

Po 4 mandatus

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga gavusi 2 247 balsus iškovojo 4 mandatus. 1 254 šios partijos rėmėjai į urnas įmetė biuletenius su pirmumo balsais.

Į tarybą išėjo šios kadencijos tarybos nariai Romas Pivoras, Algirdas Kopūstas, rinkėjų išreitinguota Danutė Užkurėlytė bei savivaldybėje skyriaus vedėju anksčiau dirbęs, vėliau šį postą palikęs Kęstutis Jurkevičius.

„Už brūkšnio“ liko šios kadencijos tarybos narys Gintaras Plevokas.

Lietuvos socialdemokratų partijai ukmergiškiai skyrė 1 752 balsus. Biuletenių su pirmumo balsais buvo 1 116.

Į pirmą poziciją iš šeštos rinkėjai iškėlė buvusį Seimo narį Arūną Dudėną, antroje liko taip pat buvęs Seimo narys Kazys Grybauskas, trečioje – sąrašo lyderis Valdas Petronis, ketvirtoje – savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas.

Su darbu taryboje atsisveikins ilgametis jos narys Arūnas Jasaitis, taip pat Jonas Grybauskas ir Andrius Lyška bei rinkimuose net nedalyvavusi vicemerė Klavdija Stepanova.

 

Nepateko

Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) šiemet nesurinko reikiamo balsų skaičiaus ir į savivaldybės tarybą nepateko. Joje nebematysime ilgamečio politiko Regimanto Baravyko.

Mandatų Ukmergėje taip pat neiškovojo Lietuvos socialdemokratų darbo partija, partija „Tvarka ir teisingumas“, Lietuvos centro partija, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis.

Rinkimų pokyčiai

Prieš ketverius metus, 2015 metais, suformuotoje Ukmergės rajono savivaldybės taryboje po 6 mandatus turėjo Darbo partija ir Socialdemokratų partija, 5 – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, 4 – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, 2 – Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), 1 – visuomeninis rinkimų komitetas „N. Puteikio komanda“.

Merų rinkimuose antrame ture Juozą Varžgalį tuomet įveikė Darbo partijos atstovas Rolandas Janickas.

Po rinkimų buvo sudaryta sėkmingai visus ketverius metus dirbusi valdančiųjų koalicija, kurios sudėtyje – Darbo partijos, Lietuvos socialdemokratų partijos ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos.

Kas liks opozicijoje?

Susivieniję valdantieji pagal nerašytas taisykles po rinkimų pasidalija pagrindinius postus – teikia kandidatus į vicemero, administracijos direktoriaus, administracijos direktoriaus pavaduotojo postus.

Opozicija teoriškai yra formuluojama iš partijų, kurioms rinkimuose nepavyko gauti daugumos. Tačiau praktiškai taip būna ne visada. Per praėjusius rinkimus antroje vietoje pagal surinktų mandatų skaičių buvusi ir 5 vietas taryboje iškovojusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga drauge su Lietuvos laisvės sąjunga (liberalais) dirbo opozicijoje.

Šiuose rinkimuose puikiai debiutavęs visuomeninio rinkimų komiteto „Tavo Ukmergė“ lyderis Darius Varnas neslėpė, kad opozicijoje dirbti nenorėtų – esą tokiu atveju ne kažin ką nuveiktų miesto labui. Mano, kad su rinkimus laimėjusiomis partijomis dėl koalicijos bus sutarta dar iki mero rinkimų antro turo.

Sako, kad ši pergalė komitetui nebuvo atsitiktinė – įdėta daug darbo, bendrauta su žmonėmis ir nekritikuoti kiti kandidatai.

Šią savaitę pakalbinta daugiausiai balsų surinkusios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos lyderė Agnė Balčiūnienė neslėpė džiaugsmo savo komandos sėkme, tačiau kol kas neatskleidė, su kuo planuoja sudaryti valdančiųjų koaliciją.

Didžiausio ukmergiškių palaikymo merų rinkimuose sulaukęs dabartinis rajono vadovas Rolandas Janickas taip pat sakė, kad valdančiųjų dauguma bus formuojama tik tada, kai Ukmergė išsirinks rajono merą.

O iki tol, sako, neišskirtų, su kuo koalicijoje dirbti negalėtų. Pažymėjo, jog labiausiai džiugina tai, jog per ketverius metus nuveiktus darbus įvertino ne tik jo komanda, bet ir ukmergiškiai.

Į antrą turą merų rinkimuose Ukmergėje patekę R. Janickas ir A. Balčiūnienė susirungs kovo 17 dieną.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *