Į redakciją kreipėsi Užupio gyventoja, pastebėjusi, kad skveras, kuriame yra senosios žydų kapinės, niokojamas automobilių.
Jau matyti susiformavusios provėžos. Apie tai pranešus savivaldybei, buvo pastatytas eismą draudžiantis ženklas.
Anot moters, kai Linų gatvė buvo užtverta dėl remonto darbų, kai kurie tėveliai, kurių vaikai lanko lopšelį-darželį „Buratinas“, pradėjo juos į įstaigą vežti Trakų skersgatviu.
„Matyti, kad dauguma jų palieka automobilius ties skersgatvio posūkiu, kur baigiasi kelias, ir toliau veda vaikus pėsčiomis. Tačiau kai kuriems tėveliams paėjėti maždaug 100 metrų – per sunku“, – pasakojo skambinusioji.
Kai kurie vairuotojai turi įžūlumo važiuoti skveru iki pat vartelių, kur gana plačiai apsisuka, taip be jokios gėdos gadindami žalią veją. Vietomis ji jau išdraskyta.
Redakcijai apie tai pranešus rajono savivaldybės Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriui, buvo skubiai sureaguota. Skyriaus vedėjas Aidas Dutkus pabrėžė, jog šiuo atveju niokojamas ne tik skveras, bet ir buvusių kapinių vieta.
Pasitarus su rajono policijos komisariatu, minimoje vietoje buvo pastatytas eismą draudžiantis ženklas, teritorija užtverta STOP juosta, paliekant privažiavimą iki privačių namų. „Ten tėvai ir galės palikti savo automobilius. Jeigu jiems per toli vesti vaikus iki vartų, gali tartis su įstaigos direktore, kad laikinai išimtų vieną tvoros segmentą“, – pasiūlė galimą sprendimą A. Dutkus.
Jis informavo, kad vairuotojams, statantiems automobilius ant žalios vejos ar ja važinėjantiems, gresia administracinės baudos. Dėl automobilio statymo gali nubausti ir savivaldybės skyrius – gali būti skiriama bauda nuo 30 iki 90 Eur.
Už važiavimą žalia veja baudžia policija. Vilniaus apskrities VPK Komunikacijos poskyrio specialistė Asta Krogertienė informavo, kad šioje situacijoje yra pažeidžiamas Administracinių nusižengimų kodekso 282 straipsnis „Neteisėtas važiavimas per žolinę dangą, miško paklotę ar vandens telkinių ledu motorinėmis transporto priemonėmis“. Pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 20 iki 140 eurų. Jei žolinė danga būtų sužalota ar sunaikinta, tuomet numatoma bauda nuo 140 iki 300 Eur.
Pasidomėjus, kokie padaryti nuostoliai, Ukmergės miesto seniūnas Žilvinas Dirsė sakė: „Gerai, kad veikla laiku pastebėta ir sustabdyta, todėl didelių nuostolių dar nespėta pridaryti. Kai kur suplūkta žemė.“ Mano, kad žolė turėtų atželti pati, tačiau tiksliau įvertinti, ar prireiks kokių nors tvarkymo darbų, galės tik pavasarį.