Šaligatviai šuliniams – ne vieta

Šaligatviai šuliniams – ne vieta /

Mūsų skaitytojas Jonas išsakė pastebėjimą dėl šulinių miesto gatvėse – mano, kad Ukmergėje jų išskirtinai daug.

„Užsienyje šuliniai įrengiami šaligatviuose, kodėl ir Lietuvoje negalėtų taip būti? Vairuotojams tenka laviruoti“, – kalbėjo vyriškis. Ypač gausu šulinių Vytauto gatvėje. Pastebėjo, kad naujai perasfaltuojamose gatvėse jų dar padaugėja. Pavyzdžiui, Gruodžio 17-osios gatvėje prieš remontą buvo mažiau šulinių nei dabar.

UAB „Ukmergės vandenys“ direktorius Rimas Arlinskas sakė, kad šaligatviuose gali būti įrengti nebent elektros, telekomunikacijų, bet ne vandentiekio ar nuotekų šuliniai.

Paaiškino, kad pastarieji negali būti įrengti šaligatviuose dėl dviejų priežasčių – pėsčiųjų saugumo ir eksploatacijos. „Kitų tinklų šuliniai labai negilūs, todėl gali būti įrengti pėsčiųjų takuose. Vandentiekio – gilūs. Ypač – nuotekų šuliniai. Jie gali siekti net keturis metrus. Įsivaizduokite, kas nutiktų, jei, sulūžus dangčiui, į tokį šulinį įkristų pėstysis“, – kalbėjo direktorius.

Kita priežastis, dėl ko vandentiekio šuliniai įrengiami gatvėse, – privažiavimo galimybė. „Mūsų technika, kuria atliekami valymo darbai, sveria 20 tonų. Tokia didžiule mašina negalima važiuoti pėsčiųjų šaligatviu“, – tęsė direktorius. 

Dėl šulinių gausumo R. Arlinskas atsakė, kad jų Ukmergėje – tikrai ne daugiau nei kituose miestuose. Gyvenamuose kvartaluose, ypač kurie suformuoti anksčiau, kiekvienam būstui – atskiras šulinys. „Mažiau jų gali būti nebent daugiabučių kvartaluose, kur visai laiptinei įrengiamas vienas išėjimas, pakanka dviejų ar trijų šulinių visam daugiabučiui“, – sakė įmonės vadovas.

Pasak direktoriaus, dabar mažėja vandentiekio šulinių skaičius, nes, tobulėjant technologijoms, atsirado galimybė vietoje vandentiekio šulinių įrengti požemines įvadines sklendes prie namų. Tačiau nuotekų surinkimo šuliniai įrengiami taip pat, kaip ir anksčiau. „Jei Ukmergėje yra apie 3 tūkst. namų, tiek ir šulinių“, – sakė R. Arlinskas.

Tačiau įmonės vadovas atkreipė dėmesį, kad dabar daugėja šulinių, skirtų paviršinėms nuotekoms (lietaus, tirpsmo vandeniui) surinkti. Jie taip pat įrengiami gatvėse, ir yra su grotelėmis. „Seniau mūsų miesto gatvės skęsdavo, bet technologijos žengia į priekį, atsiranda paviršinių nuotekų surinkimo tinklai. Turime apie 200 kilometrų buitinių nuotekų ir apie 100 kilometrų paviršinių nuotekų surinkimo tinklų. Ateityje šis skaičius turėtų susilyginti“, – kalbėjo R. Arlinskas. 

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *