Gruodžio 16 d. miškininkai visoje Lietuvoje nemokamai dalys eglių šakas, taip kviesdami prisidėti prie tvaraus miško išteklių naudojimo.
Aikštėje prie Ukmergės kultūros centro šakos bus dalijamos nuo 13 iki 17 valandos.
Valstybinių miškų urėdija taip pat jau pradėjo prekybą įvairių rūšių kalėdiniais medeliais.
Parduodamos eglutės yra išaugintos urėdijos plantacijose, kur medeliai buvo pasodinti ir prižiūrimi, formuotos jų lajos. Dalis jų parduodami vazonėliuose, todėl tokie medeliai gali būti persodinti ir pavasarį prigiję toliau augs jūsų sode ar sodyboje.
Valstybinių miškų urėdija skelbia, kad eglučių kainos išlieka tokios pat, kokios buvo prieš metus. Paprastoji eglutė iš miško kainuoja iki 36 eurų, užauginta plantacijoje – 5–20 eurų, o vazonuose – 8–40 eurų. Kaip ir kasmet, brangesnės yra medelyne užaugintos pušys (iki 80 Eur), baltoji, dygioji ir sidabrinė eglės (iki 112 Eur) bei kėniai (iki 80 Eur). Kainos priklauso nuo augalų dydžio: parduodami 0,5–4 m aukščio kalėdiniai medeliai.
Visų rūšių medelių šakos kainuoja po 1 eurą.
Kaip išlaikyti medelį iki persodinimo pavasarį?
Neskubėkite medelio statyti namų viduje ir išsyk puošti: svarbu augalui duoti laiko priprasti prie temperatūros skirtumo.
Eglutę būtų gerai palaikyti garaže ar kitoje, kiek vėsesnėje namų erdvėje kelias dienas, kol augalas apsipras.
Kalėdinio medelio nestatykite šalia radiatorių ar židinio. Jei kambaryje grindys šildomos – pakelkite nuo žemės.
Medelius vazonuose svarbu reguliariai laistyti – ne mažiau kaip kartą per savaitę. Padeda ir vandens purškimas ant medžio šakų.
Įsigijus kirstinį medelį, rekomenduojama jį laikyti stove su vandens talpa, kurioje visuomet būtų bent šiek tiek vandens.
Paprastosios eglutės spygliai šiltuose namuose pradeda byrėti po kelių dienų, dygioji eglė ar kėnis atsparesni.
Eglutę kambaryje reikėtų laikyti ir laistyti iki kol neprasidės vegetacija, vėliau perkelti į vėsesnę patalpą, kol ateis laikas persodinti.
UŽ inf.