Taupymo sumetimais savivaldybės darbuotojams pasiūlytos nemokamos atostogos biudžeto neišgelbėjo. Praėjusią savaitę vykusiame rajono tarybos posėdyje užsiminta apie etatų mažinimą savivaldybės administracijoje.
Ligita JUODVALKIENĖ
Tarybos posėdyje dalyvavo dvidešimt keturi nariai. Neposėdžiavo tik šiuo metu atostogaujantis mero pavaduotojas Grigorijus Malčanovas.
Taupymo sumetimais savivaldybės darbuotojams pasiūlytos nemokamos atostogos biudžeto neišgelbėjo. Praėjusią savaitę vykusiame rajono tarybos posėdyje užsiminta apie etatų mažinimą savivaldybės administracijoje.
Ligita JUODVALKIENĖ
Emocijos virė svarstant Pirminės sveikatos priežiūros centro likimą.
Autorės nuotr.
Svarbūs rajono reikalai atostogų, deja, neišeina. Į tarybos posėdį susirinkę jos nariai sprendė per dvidešimt „karštų“ klausimų. Jie išklausė bibliotekos bei muziejaus vadovų parengtas metines ataskaitas, keleto tarybos narių pareiškimus.
Nuo rugpjūčio 1 dienos įsigalioję Lietuvos Respublikos valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo įstatymo pakeitimai įsisuko ir į mūsų rajono mero Algirdo Kopūsto bei jo pavaduotojo Grigorijaus Malčanovo pinigines. Taryba patvirtino mero bei mero pavaduotojo pareiginės algos koeficientus. Pagal juos, sumažėjus bazinės algos dydžiui, buvęs 5139 litų mero atlyginimas sumažėjo iki 4377, o pavaduotojo – nuo 4807 iki 4099 litų.
Linksmomis gaidomis neskambėjo ir Ukmergės rajono savivaldybės Finansų skyriaus vedėjos Vidos Butkevičienės pranešimas apie šių metų biudžeto patikslinimą. Metų pradžioje turėtas 105,5 milijono litų rajono biudžetas jau anksčiau buvo nurėžtas iki 97,1 milijono. Bet ir tai dar ne pabaiga – liepos mėnesį Seimui sumažinus savivaldybių biudžetus, iš Ukmergės rajono piniginės iškrito dar beveik 1,7 milijono litų. „Kol kas tik perdėliojamos eilutės. Kitame tarybos posėdyje vėl pateiksime biudžeto tikslinimus. Juose pagal Seimo nurodymus 806 tūkstančiais litų sumažės mokinio krepšelis, 791 tūkstantis išsibrauks iš savarankiškoms savivaldybės funkcijoms skirtos eilutės, o 85 tūkstančių neteks kitos valstybės deleguotos funkcijos“, – ji pranešė, kad perspektyvoje – dar vienas išlaidų mažinimas. Pasak V. Butkevičienės, gruodžio mėnesį gali vėluoti savivaldybės bei biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimai. Dar nežinia, ar bus surinkta į biudžetą pinigų atlyginimams už lapkritį sumokėti.
Kad ir kaip savivaldybės administracija stengėsi išvengti etatų mažinimo, panašu, kad to padaryti nepavyks. Posėdyje jau puse lūpų užsiminta apie naują savivaldybės administracijos struktūrą. Į tarybos nario Juozo Armanavičiaus repliką, kad reikėtų pagalvoti apie kai kurių darbo vietų mažinimą, A. Kopūstas atsakė, kad šia tema jau kalbama: „Dar kol kas tyliai, bet svarstoma.“
Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Juozas Varžgalys sako, kad nemokamos atostogos, kurios taupymo sumetimu nuo pavasario buvo pasiūlytos savivaldybės darbuotojams, padėties neišgelbėjo. „Gyvenimas verčia imtis kraštutinių priemonių. Antradienį šį klausimą apsvarstysime su seniūnais ir skyrių vedėjais“, – teigė jis. Kokiuose skyriuose bei seniūnijose jaučiamas etatų perteklius ar galimybė išsiversti su mažiau specialistų, direktorius kol kas neatsakė: „Apie tai ir kalbėsimės su skyrių vedėjais. Vienuose – gal per daug, kituose – per mažai.“ Direktorius užsiminė, kad tikriausiai bus pradedama nuo pensinio amžiaus darbuotojų.
Ukmergės rajono savivaldybės administracijos struktūroje su visų seniūnijų darbuotojais – 202 etatai. Savivaldybės administracijoje sukurta 113,5 etato. Daug tai ar mažai, geriausia spręsti lyginant. Pavyzdžiui, savo dydžiu panašios Utenos savivaldybės administracijos struktūroje su seniūnijomis – 167 etatai. Kėdainiuose – apie 150.
Daugiausiai emocijų tarp tarybos narių sukėlė svarstomas klausimas dėl VšĮ Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) naujos struktūros patvirtinimo. Kitaip, matyt, ir būti negalėjo, nes numatoma restruktūrizacija dar labiau užaštrino PSPC vyriausiosios gydytojos ir vaikų poliklinikos vedėjo, tarybos nario bei Sveikatos bei socialinių reikalų komiteto pirmininko Arūno Jasaičio konfliktą, kuris išėjo į viešumą. Apie tai jau rašėme „Ukmergės žinių“ rugpjūčio 14 dienos numeryje.
Vyriausiosios gydytojos pateiktais duomenimis, pokyčiai įstaigoje duos pusės milijono litų ekonominį efektą. Daug diskusijų tarp PSPC darbuotojų sukėlęs suaugusiųjų, vaikų poliklinikų ir moterų konsultacijos sujungimas atneštų beveik 38 tūkstančių litų naudą.
J. Galiauskienės pranešimą apie įstaigos restruktūrizaciją entuziastingai palaikė didžioji dauguma tarybos narių. Taip pat didžioji dauguma šį PSPC vadovės ir vedėjo konfliktą laiko asmeniniu ir pataria pagaliau užkasti karo kirvį. Mero nuomone, pats laikas užbaigti šį „viešą marškinių skalbimą rajono akivaizdoje“.
Klausimo svarstyme, norėdamas išvengti viešųjų ir privačiųjų interesų konflikto, nedalyvavo tarybos narys Juozas Galiauskas. A. Jasaitis, pareiškęs, kad svarstyme taip pat nedalyvaus, neapsikentęs išėjo iš salės.
Jau ne vienus metus nuo valstybinės žemės mokesčių atleidžiamą sodų bendrijų susivienijimą „Sodai“ taryba nuo mokesčio atleido „paskutinį kartą“. Tarybos nariai siūlo pateikti duomenis apie valstybinę žemę Žemėtvarkos skyriui bei įteisinti valstybinės žemės sklypus Nekilnojamojo turto registre. Pasigirdo ir abejonių, ar tai įmanoma atlikti praktiškai…
Tarybos posėdžio rezultatais gali pasidžiaugti ir Liaušių gyventojai. Neseniai savivaldybė gavo 72 gyventojų prašymą renovuoti Liaušiuose esantį artezinį geriamojo vandens šulinį. Ukmergės rajono savivaldybės Ūkio skyriaus vedėjo Kęstučio Jurkevičiaus teigimu, jo būklė yra tokia bloga, kad gyventojai bet kurią akimirką gali likti be geriamojo vandens. Po netrumpų diskusijų apie tai, kam po renovacijos priklausys gręžinys – savivaldybei ar UAB „Ukmergės vandenys“, nuspręsta, kad vandens gyvenvietei reikia dabar. Teisinius reikalus sutarta tvarkyti darbų eigoje. Giliausio Ukmergėje artezinio gręžinio, siekiančio 140 metrų, renovacija kainuos apie 30 tūkstančių litų.
Patvirtintas Ukmergės rajono savivaldybės vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtros specialusis planas. Jį parengė UAB „Statybos strategija“.
Svarstant Ukmergės rajono savivaldybės tarybos 2009 metų II pusmečio darbo planą, atsižvelgta į Regimanto Baravyko pasiūlymą kiekviename komitete išanalizuoti pasiruošimą šildymo sezonui.
Du viename. Taip galima pavadinti Balelių pagrindinės mokyklos direktorės Ramutės Liubomirskienės atleidimą iš mokyklos direktorės pareigų. Tame pačiame posėdyje ji skirta į Ukmergės rajono Balelių universalaus daugiafunkcinio centro direktorės pareigas, įsteigto mokyklos patalpose. Atrodo, kad toks daugiafunkcinis centras – pirmas ne tik mūsų rajone, bet ir pirmoji kregždė respublikoje. Jo iniciatorius Balelių kaimo bendruomenės pirmininkas Romas Pivoras tvirtina negirdėjęs, kad šalyje būtų oficialiai registruota daugiau tokių centrų.
A. Kopūstas informavo tarybos narius apie gautą partijos „Tvarka ir teisingumas“ Ukmergės rajono skyriaus pareiškimą. Pareiškimą pasirašė partijos skyriaus pirmininkė tarybos narė Regina Kaupienė. Jis adresuotas savivaldybės merui, rajono tarybai, Valstiečių liaudininkų sąjungos, Socialdemokratų partijos, Darbo partijos ir Naujosios sąjungos bei Valstiečių liaudininkų frakcijai. Jame informuojama, kad nuo rugpjūčio 18 dienos partijos „Tvarka ir teisingumas“ Ukmergės skyrius nutraukia savo veiklą koalicijoje, frakcijoje ir atsisako frakcijos seniūno pareigų.