Rajono policijos komisariato viršininkas Rolandas Kiškis šiose pareigose lieka dar vienai penkerių metų kadencijai. Tai paaiškėjo po šalies policijos įstaigų veiklą ir jų vadovų darbą vertinusios Rotacinės komisijos išvadų.
Gedimino Nemunaičio nuotr. Rolandas Kiškis lieka prie Ukmergės policijos vairo.
Rotacija šalies policijoje įvesta pirmą kartą. Tai kol kas – vienintelė vidaus reikalų sistemos įstaiga, savarankiškai pradėjusi įgyvendinti šią tvarką. Ji palietė tuos apskričių bei rajonų policijos komisariatų vadovus, kurių penkerių metų vadovavimo kadencija einanti į pabaigą.
Jau prasidėjęs rotacijos procesas, susidedantis iš kelių etapų, vykdomas pagal vidaus reikalų ministro patvirtintą aprašą. Kadenciją baigusių ar bebaigiančių pareigūnų darbo rezultatus vertino policijos generalinio komisaro patvirtinta Rotacijos komisija.
Vadovavimo Ukmergės rajono policijos komisariatui penkmetį R. Kiškis minintis kaip tik šią savaitę. Vidaus reikalų sistemoje 37 metų pareigūnas dirba nuo 1995-ųjų. Rengiantis rotacijai, jis bei kolegos iš kitų rajonų buvo atestuoti pagal sudarytą specialią tvarką.
R. Kiškis pasakojo, jog vertinant jo tolesnes vadovavimo ar darbo kitose pareigose galimybes, buvo analizuojami veiklos rodikliai, nusikalstamumo mūsų rajone situacija. Ukmergės komisariato rezultatai, anot pašnekovo, – teigiami. Komisija pagal juos sprendė, ar pareigūną perkelti į kitas pareigas toje pačioje arba kitoje policijos įstaigoje, ar siūlyti pratęsti jo tarnybos einamose pareigose laikotarpį ne ilgiau kaip 5 metams.
Pats R. Kiškis buvo išreiškęs pageidavimą būtent dėl pastarosios galimybės. Neseniai vykusiame Rotacijos komisijos posėdyje tam pritarta, o galutinį sprendimą dėl tokio jos siūlymo priėmė policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis.
Tose pačiose vadovaujamose pareigose komisijos narių siūlymu liko ir daugiau kitų rajonų komisariatų pareigūnų, kuriems taikytina rotacija. Daugiausia, anot pašnekovo, – išdirbusiųjų vieną kadenciją. Tuo metu kai kurie vadovai darbo vietas pakeitė.
Policijos personalo rotacijos programoje apibrėžta, jog rotacija siekiama suformuoti tokias sąlygas, kad būtų išvengta teritorinės policijos įstaigos ar policijos komisariato viršininko subjektyvaus pareigūnų vertinimo, kai atsiranda tam tikros simpatijos ar antipatijos. Taip pat siekiama išvengti atvejų, kai pareigūnai artimai bendrauja su vietinės valdžios atstovais ar pažeidžia Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą.
Autorė: Vaidotė ŠANTARIENĖ