Po daugiau nei 20-ies metų atgimusios legendinės grupės „Requiem“ naujojo albumo pristatymo turas neaplenkė ir Ukmergės.
Gimtojoje Ukmergėje finišavusio turo įspūdžiais dalijasi grupės lyderis Tomas Krivickas.
Albumo „Karas ir Taika“ pristatymo turo baigiamasis koncertas Ukmergėje buvo išskirtinis. Publiką prie įėjimo pasitiko dirbtine žole, dūmais ir raudona šviesa instaliuotas automobilis – kaip laisvės ir taikos akcentas.
Koncertas prasidėjo patrankos salve. Renginio atmosferą kūrė vietinio karo istorijos klubo nariai, apsirengę rekonstruotomis uniformomis. Grupės atliekamas dainas papildė specialiai sukurtos projekcijos. Kartu su grupe koncertavo Bjelle, Pijus Opera, Sigitas Lobė, ukrainietis Nikita.
Tikriausiai nė vienas turas nepraeina be jokių kliūčių. Kokių pasitaikė jums?
Turas klostėsi gerai, nebuvo jokių keblumų, išskyrus Klaipėdoje. Klubas „Jazzpilis“, kuriame turėjome koncertuoti, iš vakaro pranešė, kad negali mūsų priimti, nes dėl išaugusių elektros ir šildymo kainų yra priverstas užsidaryti. Nustebino, kad tai pranešė iš vakaro, bet gerai, kad iš viso pranešė. Pavyko operatyviai surasti kitą vietą – grojome bare „Herkus Kantas“ ir tai mums išėjo į naudą.
Nuvylė, kad paprašius „Jazzpilio“ paskelbti informaciją dėl koncerto perkėlimo, klubas to nepadarė. Patys būdami Klaipėdoje atspausdinome lapą su informacija ir nunešėme pakabinti ant klubo durų. Tačiau bendros nuotaikos tai nesugadino.
O kokios šio turo koncertinės patirtys pačios maloniausios?
Visi koncertai – labai sėkmingi. Vyravo gera atmosfera. Sužavėjo publikos reakcija. Džiaugėmės matydami, kaip visi šoko ir dainavo.
Malonu, kad kai kurie gerbėjai į mūsų koncertus vyko po kelis kartus. Koncertuojant Alytuje prie mūsų priėjo moteris su dviem vaikais, į koncertą atvažiavusi iš Vilniaus. Ji sakė, kad koncertas Vilniuje taip patiko, jog norėjo sudalyvauti dar kartą.
Žinome, kad ir į finalą Ukmergėje plaukė žmonės, jau matę koncertus kituose miestuose. Esame sužavėti turo.
Kiekviename mieste, išskyrus Alytų, prieš mus koncertavo vietinės grupės ir atlikėjai. Vilniuje ir Ukmergėje – Bjelle ir Pijus Opera, Kaune – Rokas Povylius, Klaipėdoje – grupė „Drungni“. Jie puikiai įkaitino atmosferą, uždegė publiką.
Naujame albume – ir naujas „Requiem“ skambesys. Kaip naujas dainas priėmė publika?
Rokas jose išliko. Per koncertus atrodė, kad iš pradžių visi stovi tarsi „apšalę“ iš nuostabos, kokią muziką grojame. Priblokšti to, kas vyksta scenoje. Iš pradžių įdėmiai klauso, o paskui atsipalaiduoja. Nuo trečios dainos, kuri mūsų koncertiniame repertuare buvo „Beržas“, visi pradeda judėti, o kai atliekame „Didvyrį“ publika jau dainuoja kartu. Aš nustebęs, kaip gerai publika priima naujas dainas. Ne tik jau paminėtas, bet ir „Lietuva“, kurią įrašėme kartu su ukmergiškiu reperiu Pijumi Opera, „Sad song“ ir kitas. Albume yra ir seniau įrašytų dainų, kurias publika jau žinojo. O kai užgrojame senas, „Aš nupirksiu tau namą“ bei kitas, visi tiesiog pašėlsta.
Kokie grupės tolimesni planai?
Dar vienas albumas. Žinoma, ne taip greitai – mažiausiai metus teks palaukti. Po turo visi atsikvėpsime, pailsėsime. Tikriausiai kiekvienas savaip. Aš – su šeima. Laura išskrenda pas savo mylimąjį į Angliją. Kiti irgi turi savų planų.
Lapkričio 23-iąją filmuosimės kalėdiniam kalendoriui su kitais atlikėjais ir grupėmis – „Bix“, Jazzu ir kitais. Su ukmergiške Bjelle jau įrašyta kalėdinė daina „Žiemos pasaka“. Po Naujųjų metų dėliosimės naujo turo planus. Galvojame surengti koncertus Šiauliuose, Panevėžyje, Biržuose, Anykščiuose, Palangoje. Vasario mėnesį planuojame turą Skandinavijoje.
Ar turėdamas tiek daug planų negalvojate su šeima grįžti gyventi į Lietuvą?
Būtų sudėtinga – reikėtų ištraukti vaikus iš mokymosi proceso Olandijos švietimo sistemoje, kuri labai skiriasi nuo Lietuvos švietimo sistemos. Kol kas esu nusiteikęs skraidyti. Jei gerai seksis, nusipirksiu lėktuvą.