Rajone vėl pastebėta meška

Rajone vėl pastebėta meška / Portalui „Agroeta“ atsiųstoje nuotraukoje – ketvirtadienio vakarą Želvos seniūnijoje prie Tolučių kaimo užfiksuota meška. Tado Stepučinsko nuotr.

Ukmergės rajone, teigiama, vėl apsilankė mūsų kraštuose neįprastas svečias – lokys. Jis buvo pastebėtas Želvos seniūnijoje prie Tolučių kaimo ketvirtadienio vakarą.

Gyvūną užfiksavo medžiotojų palikta vaizdo kamera. Ji parodė, kad meška susidomėjusi vaikštinėja aplink laukinių gyvūnų šėrykloje paliktą laižomąją druską.

Kamera įrengta 4 kilometrai nuo Želvos miestelio. Kadruose matyti, kad meška iki šėryklos atėjo 21.46 val. ir ten pabuvo apie penkias minutes.

Ukmergės medžiotojų ir žvejų draugijos valdybos pirmininkas Vaidas Bakanauskas pirmadienio rytą sakė kol kas neturintis daugiau žinių apie gyvūno viešnagę. Anot jo, lokį užfiksavo Želvos medžiotojų būrelio vaizdo kameros. Kuria kryptimi jis patraukė toliau, neaišku.

Pasak V. Bakanausko, į mūsų rajoną atklydusią mešką pasakoja pastebėję ir vietos gyventojai. „Viena moteriškė sakė, kad ją matė pati. Iš pradžių nepatikėjom… Sakė, kad meška vaikštinėjo Vederų miške netoli Kazliškių“, – pasakojo jis. Minimos vietovės – irgi Želvos apylinkėse.

Tai jau ne pirmas kartas, kai į Ukmergės rajoną atklysta toks gyvūnas. Pašnekovo teigimu, pernai meška „lankėsi“ Taujėnų miške – jos pėdsakų aptikta net du kartus.

Meška, kaip buvo skelbta žiniasklaidoje, keliavo ir pro kitus šalies rajonus. Jos pėdsakų pastebėta Krekenavos apylinkėse Panevėžio rajone, Radviliškio rajone netoli Pašušvio gyvenvietės. Taip pat – Dzūkijoje, Veisiejų regioniniame parke.

Teigiama, kad į Lietuvą iš kaimyninės Baltarusijos miškų užklysta tik pavieniai lokiai. Dažniausiai – liepos–rugpjūčio mėnesiais, kai prasideda lokių ruja, kurios metu pavieniai individai kartais nuklysta labai toli.

Lokiai yra visaėdžiai gyvūnai ir, priklausomai nuo metų laiko, jų racioną sudaro žoliniai augalai, uogos, grybai. Taip pat nepraeina pro paukščių lizdus. Kartais nukenčia ir tokie stambūs gyvūnai kaip briedžiai, šernai, arkliai ar karvės. Lokių aukomis gali tapti ir žmonės.

UŽ inf. 

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *