Į naujuosius mokslo metus startavo trimis rajono švietimo įstaigomis mažiau nei pernai. Mokinių skaičiaus mažėjimo procesas taip pat tebevyksta – Rugsėjo pirmąją į mokyklas sugužėjo 286 moksleiviais mažiau negu praeitais metais.
Ligita JUODVALKIENĖ
Gedimino Nemunaičio nuotr. Pirmokų rajono mokyklose šiemet – daugiau.
Šių mokslo metų pokyčiai, prioritetai, problemos aptarti rajono vadovų, savivaldybės specialistų ir ugdymo įstaigų vadovų pasitarime.
Įvertindamas situaciją apie pasiruošimą naujiems mokslo metams mūsų rajone, meras Algirdas Kopūstas užtikrino, kad visos rajono mokyklos mokinių laukia tinkamai pasiruošusios. Nemažai pagelbėjo mokytojų ir kitų ugdymo įstaigų darbuotojų pastangos ir išradingumas – rajono biudžeto spragos didelės neigiamos įtakos neturėjo.
Tai ne vienintelės geros naujienos iš rajono vadovo lūpų – jis pasidžiaugė, kad pirmokų šią Rugsėjo pirmąją sugužėjo net daugiau nei pernai. Gal tai ženklas, kad vaikų skaičius rajone tampa stabilus?
Trimis mažiau
D. Steponavičienė informavo, kad šiuos mokslo metus pasitinka trimis švietimo įstaigomis mažiau nei pernai – Ukmergės specialioji mokykla ir Ukmergės specialiojo ugdymo centras „Vyturėlis“ po reorganizacijos sujungti į Ukmergės „Ryto“ specialiąją mokyklą. Žemaitkiemio ir Šešuolių pagrindinės mokyklos tapo vidurinių mokyklų skyriais.
Rugsėjo pirmąją rajono mokyklose laukta 4546 moksleivių. Deja, jų šiemet – 286 mažiau nei pernai.
Pasidžiaugta, kad nors tenka mažint pedagogų darbo krūvį, jų skaičius šiemet rajone, palyginti su pernai metais, nesikeitė – rajone jų dirba 757.
Mokytojų ir tėvų pagalbininkas
D. Steponavičienė pasakojo, kad nuosekliai pereinama prie elektroninio dienyno naudojimo kaip mokyklos informacinės sistemos kūrimo pagrindo.
Ukmergės rajone nuo rugsėjo 1 dienos elektroninį dienyną naudoja 8 mokyklos. Tai Antano Smetonos ir Jono Basanavičiaus gimnazijos, Užupio, „Šilo“, Dukstynos pagrindinės mokyklos, Siesikų ir Taujėnų vidurinės mokyklos bei „Ryto“ specialioji mokykla.
Pernai juos buvo įdiegusios 5 mokyklos.
Elektroninį dienyną naudojančių mokyklų mokinių tėvai operatyviai gali stebėti, kaip jų vaikui sekasi mokykloje, gauti mokyklos administracijos, klasės vadovo informaciją. Sumažėja darbo krūvis ir mokytojams – nebereikia tikrinti ar pildyti popierinių mokinio pasiekimų knygelių, greičiau galima paruošti klasės ataskaitas.
Kvalifikacija – dėmesio centre
Savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja atkreipė dėmesį į tai, kad šiais mokslo metais ypatingas dėmesys bus skiriamas pedagogų kvalifikacijos kėlimui. Planuojama įvykdyti daug Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamų projektų. Pedagogai supažindinti su šiųmete darbo apmokėjimo tvarka.
Pranešimą apie praėjusių mokslo metų egzaminus, jų rezultatus, analizę perskaitė Ukmergės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Arūnas Augustinas.
Respublikoje – geriausi
Pasveikintos geriausių sportinių rezultatų pasiekusios mokyklos.
Ukmergės rajono bendrojo lavinimo miesto, kaimo vidurinių ir kaimo pagrindinių mokyklų 2011–2012 mokslo metų sporto žaidynėse pirmąsias vietas užėmė Jono Basanavičiaus gimnazija, Taujėnų vidurinė ir Vidiškių pagrindinė mokyklos.
Taujėniškiai buvo pirmieji ne tik rajone – užėmė I-ąją vietą tarp visų respublikos kaimo vidurinių mokyklų. Vidiškių moksleiviai – ketvirti tarp šalies kaimo pagrindinių mokyklų.