Mažesnis moksleivių skaičius lemia pokyčius, pertvarkant savivaldybės mokyklų tinklą. Jis prieš rugsėjį – kiek kitoks. Sėkmingai akreditacijos egzaminą išlaikius Taujėnų mokyklai, viliamasi, kad jos pavyzdžiu paseks ir kitos rajono įstaigos.
Gedimino Nemunaičio nuotr.
Rajono bendrojo ugdymo mokyklose šiais mokslo metais laukiama daugiau nei 4000 mokinių. Daugiau kaip 320 iš jų – pirmaklasiai. Pasak savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistės Irenos Lukoševičienės, mokyklose šiemet formuojamų klasių komplektų – vienuolika mažiau nei pernai. Tai – apie 220 mokinių.
Pasitinkant Rugsėjo 1-ąją, rajono gimnazijų sąrašą papildė taujėniškiai. Taujėnų vidurinė mokykla, akreditavus vidurinio ugdymo programas, tapo gimnazija, atitinkančia specialius kriterijus. Anot specialistės, šis akreditacijos komisijos įvertinimas – švietimo bendruomenei reikšmingas ir džiugus. Komisija vertino ugdymo pasiekimus, egzaminų, stojimo studijuoti rezultatus.
Taujėnų mokykla nuo šiol – vadinamoji „ilgoji“ gimnazija su 1–12 klasėmis, kurių 9–12 – gimnazinės. Įstaiga kaip gimnazija užregistruota ir nuostatai patvirtinti liepos 17 dieną. Šiais mokslo metais čia mokysis 166 mokiniai.
„Pernai gimnazija tapo Siesikai, tikimės, kad akredituosis ir Želvos mokykla. Paraiška akreditacijai jau pateikta“, – sakė I. Lukoševičienė.
Kiti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo pokyčiai – Pašilės pagrindinėje mokykloje. Ji nuo rugsėjo 1-osios tampa Pašilės progimnazija, kurioje dabar bus 1–8 klasės.
Likusios rajono bendrojo ugdymo įstaigos, anot pašnekovės, dirbs įprastai: „Šiemet neuždarėm nė vienos mokyklos. Tik nuo liepos 1 dienos neliko Jakutiškių pradinio ugdymo skyriaus, priklausiusio Deltuvos pagrindinei mokyklai.“
Ji sako, kad dėl kai kuriems mokytojams teksiančio mažesnio krūvio jie per daug nenukentės. Mat pedagogai dirba per kelias mokyklas.
I. Lukoševičienė taip pat pasakojo, jog sklandžiai vyko mokinių priėmimas į miesto gimnazijas. Abiejose šiais mokslo metais suformuota po šešiolika 9–12 klasių komplektų. Tuo metu pernai Antano Smetonos gimnazijoje jų buvo 17 – daugiau kaip 500 mokinių. „Šiemet viskas gražiai užsipildė. Su prastesniais rezultatais gal kas ir nepakliuvo į gimnaziją, nes stojant į 9 klasę yra nustatytas vidurkis. O į 11-ą – nebūtinai to balo žiūrima, tik reikia turėti pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą“, – sakė ji.
Dalis moksleivių pasirinko Ukmergės technologijų ir verslo mokyklą, kurioje taip pat yra ir gimnazijos skyrius.
Autorė: Vaidotė ŠANTARIENĖ