Praėjusią savaitę nuvilnijo abiturientų išleistuvės, o po jų – dvi išleistuvininkų stovyklos. Ne visi liko patenkinti švente. Apie dukters įspūdžius papasakojo viena Antano Smetonos gimnazijos gimnazistės mama. Pasak jos, po atestatų teikimo gražių iškilmių kultūros centre vakaras Taujėnų dvare labai nuvylė.
„Pirmiausia, porcijos neatitiko kainos – maisto buvo mažai, o už du žmones sumokėjo 80 eurų. Grįžusi dukra pasakojo, jog buvo neskanu, sultys – skiestos“, – vardijo ukmergiškė. Nepatiko abiturientei ir kepsnys, prie kurio patiektos bulvės esą buvo perkepusios.
„Ko visos mokyklos kasmet veržiasi į Taujėnų dvarą? Ar ten iš tiesų tinkamai paruošiamos vaišės?“ – sakė ji. Turinti ir kitokių priekaištų šventės organizatoriams – dėl svaigiųjų gėrimų. Tvirtino, jog mokytojams ir tėvams buvo galima vartoti alkoholį nuo pat pradžių, o abiturientams – tik po 22 valandos. Tad dar iki tol, jos teigimu, ėmė dužti stiklinės…
Taujėnų dvaro kavinės vedėja Elvyra Šlėderienė tokius priekaištus sako girdinti pirmą sykį. Panašūs skundai kavinės darbuotojų nebuvo pasiekę nė po vienų išleistuvių. Tačiau vedėja sutiko atskleisti kai kurias praėjusio ketvirtadienio vakarą vykusio renginio subtilybes.
„Labai daug maisto ir negalėjo būti, nes vienam asmeniui skirta suma tikrai nebuvo išskirtinai didelė. Patiekalų buvo užsakyta už 15 eurų vienam žmogui. Gal kam pasirodė per brangus kepsnys – ruošėm įdarytą vištienos kepsnį už 7,2 euro. Tačiau gaminant tokius kepsnius nemažai darbo sąnaudų, į sumą ir darbo savikaina įskaičiuota“, – pasakojo ji.
Antano Smetonos gimnazijos išleistuvininkų pobūvyje, anot pašnekovės, dalyvavo daugiau kaip 260 asmenų, kuriems reikėjo paruošti vaišes. „Svečiai rinkosi nuo 19 valandos. Galbūt, skubant visus juos aptarnauti, buvo kas daroma per greitai, bulvytes gal ir stipriau truputį užkepėm. Nes kai ateina tokia didelė grupė žmonių, kurių valgymui skirtos dvi valandos, kad nereiktų laukt, gal kiek labiau apskrudinom. Atsiprašom, jei buvo neskanu“, – sako vedėja.
Alkoholio tiekimo tvarka, jos teigimu, – nebe kavinės rūpestis: „Jei buvo koks nurodymas, tai – iš tėvų organizacinio komiteto. Tėvai ir maistu rūpinosi – vaikai apskritai nežinojo, kas meniu užsakyta.“
Pasakojo, jog atvirkščiai – girdėjusi tik gerus atsiliepimus, išeidami svečiai dėkojo už patikusias vaišes.
Dar vienos tas pačias išleistuves šventusios merginos tėvai sako jokių priekaištų neturintys. „Žmogui buvo 30 eurų, bet į šią sumą įskaičiuota maistas, alkoholis, šventinė vakaro programa, – atviravo mama. – Be karšto vištienos kepsnio buvo kelių rūšių mėsytės, mišrainių, žuvies. Galbūt maisto galėjo būti daugiau… Užsakinėjant išleistuves, tėvų komitete buvo užtikrinta, kad maisto netrūks, bet jaunimui gal ir buvo kiek mažoka.“
Tačiau anaiptol ne tai, jos manymu, yra svarbiausia tokioje šventėje. Didelį įspūdį jos dalyviams paliko fejerverkai, kai kuriems dar nematyti švytintys helio balionai. „Buvo atskiras vaisių, saldumynų stalas, siūlyta šakočio, skruzdėlyno, želės desertų su grietinėle. Atsigerti – gaivaus gėrimo ir vandens, o sulčių nebuvo“, – pasakojo pašnekovė.
Nepastebėjusi ir kokių nors nesklandumų dėl kitų gėrimų: „Šampaną ir baltą vyną nešiojo iškart. Paskui buvo atidaryta kita salė, kurioje – ir daugiau alkoholinių gėrimų. Jų niekam nepritrūko – kaip tik liko.“
Tiesa, sako dar prieš išleistuves girdėjusi nepatenkintų nuomonių, bet – dėl kitų dalykų. „Iš komiteto buvo žmonių, kuriems nepatiko, kad karštam patiekalui būtų kvietimai. Taip sugalvota, prisiminus pernai rengtų išleistuvių patirtį. Mat buvo paleista antis, kad be karšto daugiau nebus maisto. Tai, pavyzdžiui, buvo ir taip, kad vienas žmogus suvalgė tris kepsnius, o galiausiai paaiškėjo, kad pervalgyta dvidešimt… Tiek ir liko be kepsnių. Todėl šiemet buvo padaryti tokie gražūs kvietimai. Pasirodo, ir jie kažkam užkliuvo“, – neslėpė nuostabos mama.