Prie remonto darbų prisidėjo ir vokiečiai

Švč. Tre­jy­bės baž­ny­čios pa­ra­pi­jos ben­druo­me­nės na­muo­se ver­da re­mon­to dar­bai. Su­re­mon­ta­vus ša­lia baž­ny­čios esan­tį pa­sta­tą, čia ti­kin­tie­ji ga­li ne tik pa­ben­drau­ti, bet ir šar­vo­ti mi­ru­sius pa­ra­pi­jie­čius.

 

Li­gi­ta JUODVALKIENĖ

 

11-04-2_straipsnio_nuotr

Ge­di­mi­no Ne­mu­nai­čio nuotr. Pa­sta­tas mies­to cen­tre at­gi­jo.

Bu­vu­sia­me po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­to pa­sta­te įsi­kū­ru­sių Pa­ra­pi­jos na­mų pir­ma­me aukš­te jau su­re­mon­tuo­ta 70 kvad­ra­ti­nių met­rų pa­tal­pa. Čia įreng­ta nau­ja elek­tros ins­ta­lia­ci­ja, at­lik­ti san­tech­ni­kos dar­bai – iš­ve­džio­ta van­den­tie­kio ir ka­na­li­za­ci­jos sis­te­ma.

Anot Švč. Tre­jy­bės baž­ny­čios kle­bo­no Dai­niaus Lu­ko­nai­čio, at­lik­ti dar­bai at­si­ė­jo apie 100 tūks­tan­čių li­tų. Da­bar re­mon­to lau­kia ant­ras aukš­tas.

Kle­bo­nas džiau­gia­si, kad re­mon­tuo­jant pa­sta­tą pa­gel­bė­jo Vo­kie­ti­jos ka­ta­li­kų šal­pos fon­das „Re­no­va­bis“. Baž­ny­čios kle­bo­no pa­reng­tą ir Kau­no ar­ki­vys­ku­pi­jos pa­lai­min­tą pro­jek­tą šis fon­das įver­ti­no tei­gia­mai. „Re­no­va­bis“ na­riai sky­rė lė­šų pa­keis­ti lan­gus ir įsta­ty­ti nau­jas lau­ko du­ris. Au­ko­mis šel­pė ir pa­ra­pi­jos ti­kin­tie­ji, dva­si­nin­kai.

Pa­ra­pi­jos na­muo­se ren­ka­si Pir­ma­jai Ko­mu­ni­jai be­si­ruo­šian­tys vai­kai, Eu­cha­ris­ti­jos bi­čiu­liai, Ma­ri­jos le­gio­no na­riai, Veik­lių­jų žmo­nių ben­dri­ja. D. Lu­ko­nai­tis at­sklei­džia pla­nus į ka­ta­li­kiš­ką bū­re­lį pa­kvies­ti pa­ra­pi­jos vai­kus ir jau­ni­mą. Re­li­gi­nės tie­sos bus sklei­džia­mos žai­di­mų ar ki­to­mis jau­ni­mui pri­im­ti­no­mis for­mo­mis.

Kle­bo­nas tei­gia ne­at­sa­kan­tis pa­ra­pi­jos ti­kin­tie­siems mi­ru­sius ar­ti­muosius šar­vo­ti su­re­mon­tuo­to­je sa­lė­je. „Jei gy­vie­ji tel­pa­me, tai ir mi­ru­sie­siems pa­ra­pi­jos na­muo­se vie­tos tu­rė­tų už­tek­ti“, – sa­vo nuo­sta­tą šiuo klau­si­mu iš­sa­ko jis.

D. Lu­ko­nai­tis ti­ki­na ne­tu­rįs tiks­lo kon­ku­ruo­ti su lai­do­ji­mo na­mus tu­rin­čiais ver­sli­nin­kais – šar­vo­ji­mo pa­slau­gos ne­rek­la­muo­ja­mos. Nė­ra nu­sta­ty­ta ir mo­kes­čio už jas – baž­ny­čia ten­ki­na­si kiek­vie­no lais­va va­lia su­teik­ta au­ka.

Ta­čiau ma­no, kad iš­pil­dy­ti pas­ku­ti­nę mi­ru­sių­jų va­lią ar jų ar­ti­mų­jų pra­šy­mą at­si­sa­ky­ti ne­tu­rįs tei­sės: „Kar­tais se­ny­vo am­žiaus pa­ra­pi­jie­čiai, re­mian­tys baž­ny­čią, kaip sa­vo di­džiau­sią sva­jo­nę iš­sa­ko no­rą, kad nu­mi­rę bū­tų pa­šar­vo­ti pa­ra­pi­jos na­muo­se. Ne­ga­li at­sa­ky­ti.“

Nau­jam gy­ve­ni­mui pri­kel­tas bu­vęs po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­to pa­sta­tas ke­le­tą me­tų sto­vė­jo tuš­čias, ne­pa­vy­ko jo ir iš­nuo­mo­ti. Pa­ra­pi­jai pra­ei­tą va­sa­rą jį pa­do­va­no­jo Ma­ri­jo­nų bro­li­jos vie­nuo­liai.

Per­nai ru­de­nį re­konst­ruk­ci­jos dar­bai at­lik­ti ir Švč. Tre­jy­bės baž­ny­čio­je. So­viet­me­čiu čia bu­vo ir san­dė­lis, ir Ci­vi­li­nės met­ri­ka­ci­jos biu­ras, o pa­sta­to erd­vė bu­vo pa­da­lin­ta į du aukš­tus. Iš­ar­džius per­den­gi­mą, baž­ny­čios al­to­rius iš an­tro aukš­to per­kel­tas į pir­mą. Dar lau­kia ap­dai­los dar­bai, iki žie­mos pla­nuo­ja­ma įreng­ti šil­do­mas grin­dis.

Dalintis
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *