Rudeninio lapų kritimo ukmergiškiai laukia su baime. Daugiabučių namų gyventojai baiminasi, kad nepasikartotų pernykštė situacija, kuomet sugrėbtų lapų nebuvo kur dėti, o jų maišai savaičių savaitėmis pūpsojo prie konteinerių.
Dukstynos mikrorajono gyventoja Janė priminė kiekvieną rudenį aktualią, su žaliosiomis atliekomis susijusią, problemą. Moteris neseniai skaitė apie tai straipsnį „Ukmergės žiniose“, kuriame rašyta apie individualių namų gyventojams aktualius klausimus. Jiems savivaldybės specialistai siūlo įsigyti kompostavimo dėžes ir kompostuoti lapus, daržo, gėlyno atliekas.
Mikrorajono gyventoja teiravosi, kaip nukritusiais ir sugrėbtais medžių lapais atsikratyti daugiabučių gyventojams.
Priminė pernykštę situaciją, kuomet sugrėbti, į maišus sukrauti rudeniniai lapai prie daugiabučio pragulėjo iki pirmojo sniego. Nuo gatvės darbininkai maišus paimdavo, o nuo daugiabučio teritorijos – ne.
Moteris svarsto, kad rajono vadovams į šią problemą reiktų žiūrėti plačiau ir ją bandyti spręsti, nes dabar organizuojamos talkos, tvarkoma aplinka, o kur dėti sugrėbtas šiukšles, neaišku.
Tą pačią problemą išdėstė ir viena Vilniaus g. 94 daugiabučio gyventoja. Ji sakė, kad aplinką gyventojai susitvarko, maišus lapams patys nusiperka. Už šiukšles didžiulius mokesčius moka ir dar galvoti reikia, kur čia tuos lapus padėti.
Ukmergės miesto seniūnė Zita Pečiulienė sako, kad seniūnija išsprendė šį klausimą – lapus iš mikrorajonų išveš. Tačiau gyventojai juos turėtų sukrauti buitinių atliekų konteinerių aikštelėse.
„Bet kur jų tikrai neturėtų palikti. Gali būti maišuose arba palaidų lapų krūvos. Tačiau mikrorajonų gyventojai turėtų palikti tik šiose vietose, o ne kur nors prie gatvių ar namų“, – aiškina seniūnė.
Ji sako, jog nors šios paslaugos nėra nupirkta, seniūnija ieškos lėšų samdyti transportą išvežti lapus. Anot Z. Pečiulienės, tai tikrai nebus daroma labai dažnai, tačiau kartas nuo karto lapai bus išvežami.
Seniūnė svarstė apie tai, kad jei gyventojai laukia šios paslaugos iš seniūnijos, tai ir patys trūkstant lėšų turėtų pagalvoti, ar visose vietose verta lapus grėbstyti.
„Gal tikrai yra tokių nuošalesnių vietų, kur tų lapų net ir grėbti nereikėtų – taip ne tik problemų dėl išvežimo mažiau būtų, bet ir žolei trąša“, – sako pašnekovė.
Taip pat Z. Pečiulienė siūlo nepradėti grėbstyti lapų, kol jie dar ne visi nukrito, kad vienu vežimu būtų galima kuo daugiau išgabenti.
Aišku, jei gyventojai labai nori surinkti visus iki vieno lapus, gali tą ir daryti, tačiau tuomet reikėtų patiems išsivežti į Sargelių kaime esančią dumblo kompostavimo aikštelę.