Ukmergės policija ragina gyventojus neprarasti budrumo: vėl siaučia „telefoniniai“ sukčiai. Pastarosiomis dienomis nuo jų nukentėjo keturi rajono gyventojai.
Pasak policijos komisariato atstovės spaudai Astos Krogertienės, sukčiai suaktyvėjo sausio 6 dieną. Tądien pasipylė gyventojų skambučiai, informuojantys, kad paskambinę nepažįstami asmenys prisistato policijos darbuotojais ir prašo padiktuoti elektroninės bankininkystės duomenis. Netrukus buvo užregistruoti ir nukentėjusių gyventojų pareiškimai.
Rečionių kaime gyvenanti 38 metų J. M. sukčiaus skambučio sulaukė sausio 6 d. apie 11 val. Į laidinį telefoną skambinęs vyriškis prisistatė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) viršininko pavaduotoju. Aiškino, kad per jos sąskaitą banke plaunami pinigai. J. M. apsimetėliui padiktavo savo elektroninės bankininkystės slaptažodžius ir kodus. Kitą dieną moteris sužinojo, kad jos vardu paimtos dvi – 1500 ir 1000 litų paskolos.
Tą pačią dieną į ukmergiškio 21 metų D. G. šeimos laidinį bei mobilųjį telefonus skambinę vyriškiai prisistatė Vilniaus policijos pareigūnais, tiriančiais finansinius nusikaltimus. Sukūrę istoriją, kad per jo sąskaitas banke plaunami pinigai, apgavikai sužinojo D. G. asmens paso duomenis, elektroninės bankininkystės slaptažodžius ir kodus. Kitą dieną D. G. sužinojo, kad jo vardu paimtos dvi paskolos po 1000 litų.
Sausio 7 d. nukentėjo Jurginų k. gyventoja 45 metų J. G. ir Želvos miestelyje gyvenanti J. I. Abiem atvejais sukčiai prisistatė FNTT pareigūnais ir apgaule sužinoję elektroninės bankininkystės slaptažodžius ir kodus, nukentėjusiųjų vardu paėmė greituosius kreditus. J. I. patyrė 3800 litų nuostolį, o J. G. padaryta žala tikslinama.
Dėl sukčiavimo Ukmergės rajono policijos komisariate atliekami ikiteisminiai tyrimai.
Policija primena, kad savo internetinės bankininkystės duomenų nevalia nei skolinti, nei leisti pasinaudoti, o juo labiau diktuoti telefonu nepažįstamiems žmonėms. „Nebūkite patiklūs, nė vienas pareigūnas elektroninės bankininkystės ar asmens duomenų telefonu neprašo. Jūs galite padėti ragelį, pasikalbėkite su artimaisiais ar nutraukę pokalbį patys paskambinkite į policiją“, – pataria Ukmergės r. policijos komisariato viršininkas Rolandas Kiškis.
UŽ inf.