Pledai – jaukumą kurianti namų detalė

Autorius Ukmergės žinios
Pledai – jaukumą kurianti namų detalė /

Vieniems jaukūs namai neįsivaizduojami be žvakių, kitiems – knygų nugarėlių lentynose, tretiems – židinio namų centre ar didžiulės vonios. Bet yra vienas daiktas, kuris bet kokiems namams prideda jaukumo – tai jo didenybė pledas.

Kaip išsirinkti pledą?

Šaltuoju metų laiku pledai tiesiog nepamainomi. Be to, jie gali akimirksniu atnaujinti erdvę, suteikti jai papildomos tekstūros bei spalvų. Rinkdamiesi pledą atsižvelkite į tai, kokios spalvos jau vyrauja pasirinktame kambaryje. Pavyzdžiui, jei pledą tiesite ant ryškios patalynės ar sodrios spalvos sofos, jis turėtų būti nuosaikesnio atspalvio. Priešingu atveju pledas gali tapti ryškiu erdvės akcentu.

Renkantis pledą svarbu atsižvelgti ne tik į vizualines ypatybes. Juk šaltesniais vakarais juo norėsite apsigobti ar užsikloti kojas, tad rinkdamiesi gaminį jį pačiupinėkite, pasidomėkite sudėtimi. Žiemai skirti vilnos (avies, merinosų, kupranugario) pluošto gaminiai, o šiltuoju metų laiku įprastesni medvilniniai ar lininiai pledai.

Medžiagos, iš kurių gaminami pledai, skiriasi savo savybėmis. Pavyzdžiui, natūralūs avies vilnos pledai yra gana sunkūs, bet šilti ir gerai praleidžia orą. Siekiantiems natūralumo verta pasvarstyti apie nedažytos vilnos pledus, kurių gamyboje nenaudojami jokie chemikalai. Trūkumai – toks pledas gana šiurkštus, tad patiks tikrai ne visiems. Kita vertus, šiurkšti tekstūra gerina kraujotaką, netgi gali padėti mažinti skausmą sergant reumatinėmis ligomis ar turint stuburo problemų. Švelnesni, minkštesni, bet ir brangesni yra pledai iš prabrangesnių vilnos rūšių – alpakos, kupranugario ar kašmyro. Išskirtinai švelni, minkšta ir plona yra merinosų avių vilna.

Lininiai pledai pasižymi panašiomis savybėmis kaip vilnoniai, be to, jie yra labai tvirti, tinka tiek vasaros, tiek žemos sezonui – vasarą su jais ne per karšta, o žiemą – maloniai šilta. Medvilninių pledų būna įvairaus storio, jie minkšti ir jaukūs, juos nesunku prižiūrėti ir patogu naudoti. Už natūralius audinius pigesni sintetiniai pledai taip pat būna šilti, minkšti ir purūs, bet jie turi ryškių trūkumų – traukia dulkes, todėl netinka alergiškiems žmonėms, yra mažiau pralaidūs orui, linkę elektrintis.

Nuo ko priklauso pledo kaina

Pledo kainą iš esmės nulemia audinys, iš kurio jis pagamintas. Reikėtų atsižvelgti į turimą biudžetą ir pagal tai pasirinkti tinkamiausią gaminį. Pledai internetu kainuoja nuo kelių iki keliasdešimt eurų. Paprastos medvilnės ir natūralios vilnos pledai pigesni, alpakos ar kašmyro – brangesni. Pledo kaina taip pat priklauso nuo gaminio matmenų, audinio kokybės, jo svorio.

Kaip dekoruoti namus pledu?

Nereikia pamiršti, jog pledas yra ne tik funkcionalus, bet ir gali tapti puikia interjero detale. Tai universalus gaminys, naudingas tiek šąlantiems namuose, tiek ir norintiems susikurti jaukų interjerą. Kaip tai padaryti, skaitykite toliau.

Idealiu atveju pledas turi derėti su kambario interjeru, kitais tekstilės gaminiais – pagalvėlėmis, užuolaidomis, kilimais. Juo dekoruoti namus paprasta, tereikia nebijoti eksperimentuoti su spalva, tekstūra, forma. Ypač jaukiai ir žaismingai atrodo pledais dekoruotos lovos. Čia griežtų taisyklių nėra – galite pledą užmesti ant lovos galo ar patiesti per visą jos plotį, taip pat ir įstrižai.

Norint pasiekti dar įdomesnį efektą galima suderinti du skirtingų raštų ar tekstūrų pledus – pavyzdžiui, pirmą sluoksnį patiesti plačiau, o antrą kaip akcentą – siauresne juosta. Ant sofos, kėdės ar kušetės pledą galima padėti sulankstytą arba formuoti klostes. Efektingai atrodo lyg netyčia iki pat grindų nutįsęs pledas. Pastaruoju metu madingi tapo stambaus mezginio rašto pledai. 

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *