Planuojate vykti dirbti į užsienį? Top 5 patarimai Jums

Planuojate vykti dirbti į užsienį? Top 5 patarimai Jums /

Išbandyti svečios šalies duoną ryžtasi vis daugiau lietuvių. Ir nors dažnai tenka girdėti, kad patys didžiausi emigracijos mastai jau praeityje, tačiau tai nėra visiškai tiesa. Juk tokios šalys kaip Olandija, Švedija vilioja ne tik geru uždarbiu, tačiau taip pat ir plačiomis karjeros galimybėmis, galiausiai, pažinimu, o susipažinti su kitomis kultūromis – verta.

Tiesa, kad ir kaip laukia darbai Olandijoje ar kitose šalyse – reikalingas tam tikras pasiruošimas, kadangi išvykti dirbti į kitą šalį be patirties – gali būti gana sudėtinga.

Nurodysime top 5 patarimus, kuriais dalinasi savo gyvenimą svetimoje šalyje išbandę lietuviai.

1.      Dirbti vykite per agentūrą.

Paprasčiausias būdas ne tik pradėti dirbti, tačiau ir gauti reikalingą informaciją – keliauti per agentūrą, kurios dažniausiai suderina visas smulkmenas nuo A iki Ž. Daugiausia klausimų kelia teisiniai niuansai, tad kuomet jie bus suderinti – viskas paprasčiau. Žinoma, agentūrų daug, jos skirtingos, tad teks skirti laiko lyginimui, kol rasite sau tinkamą.

2.      Priimkite kitos šalies gyvenimo būdą.

Taip pat reikia nepamiršti, kad gyvenimas kitoje šalyje bus kur kas paprastesnis, jeigu lanksčiai žiūrėsite į vietinius, kurie dažnai noriai siūlo pažinti jų kultūrą. Taip, kiekvienas mes esame unikalus ir džiaugtis, didžiuotis savo šaknimis yra būtina. Tačiau tai nereiškia, kad verta ignoruoti kitų tautų kultūrą.

3.      Nežiūrėkite tai tik į kaip laikiną gyvenimo etapą.

Daugelis tikina, kad blogai, kai emigrantai į kitas šalis vyksta galvodami tik apie darbą ir tik apie algas. Tai dažniausiai labai apsunkina, galiausiai, laikas labai prailgsta. Tie patys darbai Olandijoje yra labai įvairūs, tad asmenys, kurie stengiasi – lengvai kils karjeros laiptais. O tai dažniausiai skatina ilgesniam laikui apsistoti šalyje.

4.      Susipažinkite su savo teisėmis bei įstatymais.

Vėlgi, vykdami per agentūrą dažniausiai dėl to neturėsite sukti galvos, kadangi joje Jums bus išsamiai paaiškinta darbo teisė bei įstatymai. Visgi, papildomai tuo domėtis – verta. Tuomet iškilus nesklandumams – žinosite kokios yra Jūsų galimybės.

5.      Finansinių išteklių atsarga.

Kad ir kaip visada atrodo paprasta ir saugu – visada reikia turėti finansinę pagalvę. Ir šiuo atveju jokio skirtumo – kurioje šalyje dirbate ar gyvenate. Tai reikalinga ir planuojant gyvenimą Lietuvoje.

 

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *