Pilietiškumo ugdymas prasideda nuo pagarbos šeimai, gimtinei, jos istorijai

Autorius Ukmergės žinios
Pilietiškumo ugdymas prasideda nuo pagarbos šeimai

Aldona KALESNIKIENĖ

LPKTS Ukmergės filialo vadovė

Jaunojo žmogaus patriotizmo ir pilietiškumo ugdymas pirmiausia prasideda nuo pagarbos, meilės savo šeimai, savo gimtinei ir jos istorijai. Tai kaip niekad labai aktualu šiandieną.

Atsakomybę formuojant jaunimo patriotizmą turi prisiimti ne tik tėvai, pedagogai, bet ir mes, buvę tremtiniai. Kas, jei ne mes, turime pasakoti apie skaudžią mūsų tautos pokario, sovietinio laikotarpio istoriją. Ji turi būti nepagražinta, su visais skauduliais, siekiant, kad tai daugiau nesikartotų ateityje.

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos (LPKTS) Ukmergės filialo nariai stengiasi kuo daugiau dirbti su jaunąja karta. Džiugu, kad idėja supažindinti moksleivius su pokario partizanine kova ir tremtimis sulaukia palaikymo ir pagalbos. Tuo įsitikinau, kai su pasiūlymu kreipiausi į Ukmergės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėją Vaidotą Kaliną.

Padedant Ukmergės švietimo pagalbos tarnybos metodininkei Jolantai Gelūnaitei ir Jono Basanavičiaus gimnazijos mokytojai Loretai Žilinskienei, šiemet 8–9 klasių moksleiviams organizavome pilietiškumo pamoką ir viktoriną „Lietuvos laisvės keliais“, skirtą Tremtinių metams ir paskutinių okupuotos Lietuvos masinių trėmimų 70-mečiui paminėti.

Pamoka prasidėjo Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke, kurį įkūrė monsinjoras Alfonsas Svarinskas. Ten vyko edukacinė pamoka ir orientacinis žygis, už ką esame dėkingi Jolantai Čekauskaitei.

Vėliau dalyviai rinkosi į Ukmergės kraštotyros muziejų. Jo salėje didingai nuskambėjo Lietuvos himnas. Po to Jono Basanavičiaus gimnazijos gimnazistai pristatė meninę inscenizaciją, kurią padėjo ruošti mokytoja Irmina Balsienė, o scenarijų parengė mokytoja Jovita Majauskė.

Į dalyvius kreipėsi Jono Basanavičiaus gimnazijos direktorius Saulius Grigas ir LPKTS Ukmergės filialo pirmininkė Aldona Kalesnikienė.

Vėliau pristatytos komandos – Ukmergės TVM „Vilkberniai“ (mokytojos – Gražina Medišauskienė ir Goda Juzėnaitė), Dukstynos pagrindinės mokyklos „Viltis“ (mokytoja – Vida Pulkauninkienė), „Šilo“ progimnazijos „Liepsna“ (mokytojos – Loreta Talutienė ir Daiva Židonienė), Jono Basanavičiaus gimnazijos „Laisvės sergėtojai“ (mokytoja – Loreta Žilinskienė).

Vertinimo komisijos nariai: Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausias specialistas Arūnas Augustinas, kraštotyros muziejaus istorikas Vladas Kovarskas ir LPKTS Ukmergės filialo pirmininkė A. Kalesnikienė moksleiviams uždavė klausimų apie partizanų kovas, trėmimus ir sunkias tremtinių gyvenimo sąlygas.

Moksleiviai per 30 sekundžių turėjo iš pateiktų klausimų išrinkti teisingą atsakymą. Vaizdo įrašu keletą klausimų pateikė klubo „Miško broliai“ vadas Artūras Grigucevičius. Dalyviai klausėsi partizaniškų dainų, komandos parengė literatūrinius-muzikinius prisistatymus.

Komisijos vertinimu, konkursą laimėjo Dukstynos pagrindinės mokyklos komanda, antra – „Šilo“ progimnazijos, trečia – Jono Basanavičiaus gimnazijos komanda.

Laimėtojai, dalyviai ir mokytojai buvo apdovanoti padėkos raštais ir knygomis. Dalyviai, Ukmergės tremtinių iniciatyva, pakviesti į ekskursiją Šilalės rajone, kuris dar vadinamas Patriotų miestu.

Šiuo renginiu siekta išsaugoti atmintį ateičiai, kad jaunimas nepamirštų savo Tėvynės istorijos ir kad istorija nebūtų parašyta su klaidomis. Tikimės, kad prisidėsime prie patriotizmo ir pilietiškumo puoselėjimo. Juk be praeities nebus ir gražios ateities.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *