Spaudžiant dideliam šalčiui, Ukmergės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba per parą gesino keturis gaisrus.
Pažymima, kad ugniagesių darbas per didelius šalčius tampa sudėtingas.
Siesikų seniūnijos Tulpiakiemio kaime tądien kamine degė suodžiai. Toks pats gaisras kilo ir Taujėnų seniūnijos Lėno kaime. Vidiškių seniūnijos Varkališkių kaime nuo užsidegusio kamino apgadinta ir siena – apšiltinimo medžiaga bei konstrukcija.
Prieš vidurnaktį, 23.32 val., bendruoju pagalbos telefonu gautas pranešimas, kad Ukmergėje, Klaipėdos gatvėje, atvira liepsna dega ūkinis pastatas. Sandėlio tipo pastatas ir viduje buvę daiktai sudegė visiškai.
Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Dainius Vyšniauskas sakė, kad spaudžiant dideliems šalčiams ugniagesių darbas tampa sudėtingesnis – šąla vanduo, čiaupai, vandens telkiniai ir patys ugniagesiai. Norint pasiekti vandenį telkiniuose, tenka išsikirsti eketes. Ugniagesiai, kurie gesindami gaisrą patys tampa šlapi, dėl šalčio apledėja, tad turi dažniau keistis.
„Reikia stipresnio pasiruošimo apranga, maistu, arbata. Kai šalta, ugniagesiai apsirūpina termosais su karšta arbata, gabenasi papildomų kojinių, pirštinių. Atsitraukti negalime, turime dirbti bet kokiomis sąlygomis“, – sakė D. Vyšniauskas. Grįžus turi būti paruošti pakaitiniai rūbai.
Technika taip pat turi būti paruošta. Kadangi automobiliai stovi garaže, vanduo cisternose būna šiltas. Lauke didelė masė taip pat taip greitai neužšąla. Tačiau užšąla čiaupai, žarnos ir kita įranga. Tad automobiliuose yra įrengti autonominiai šildytuvai siurblių skyriuose, kad neužšaltų siurbliai, ir salonuose, kad ugniagesiai galėtų pasišildyti.
Grįžus turi būti paruoštos papildomos vandens žarnos. Gesinant gaisrą šaltyje jos sustingsta. „Žarnos pasidaro kaip lazdos, negalima jų suvynioti, tad grįžus tenka keisti kitomis“, – sakė D. Vyšniauskas.
Gesinant gaisrą taip pat pasitelkiamos įvairios papildomos taktikos. Sniegu apkasami sujungimai ir skirstytuvai, kad neužšaltų. Čiaupai turi būti atidaryti ir vanduo bėgti visą laiką.
Ugniagesiai prašo gyventojus, spaudžiant šalčiams, elgtis atsakingai ir būti ypač budrius. Pataria pasitikrinti, ar veikia dūmų detektoriai, nepalikti šildymo įrenginių kūrentis be priežiūros, kiek įmanoma išsivalyti krosnis, katilus, kaminus, nepilti karštų pelenų į popierines ir plastikines talpas, neviršyti elektros tinklo apkrovos, naudojant elektrinius šildytuvus, pastebėjus gaisrą skambinti skubios pagalbos telefonu 112.
UŽ inf.