Ukmergės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos darbo sąlygos per kelis dešimtmečius pasikeitė neatpažįstamai – atnaujintas automobilių parkas, renovuoti pastatai kaimuose, o darbuotojai aprūpinti technika ir visa specialia apranga. Anksčiau tai buvo tolima svajonė.
Tuo pasidžiaugta Savivaldybės priešgaisrinės tarnybos metiniame susirinkime, kuriame taip pat buvo apdovanoti labiausiai pasižymėję darbuotojai.
Tarnybos direktorius Rimvydas Lukošius pasakojo, kad šiuo metu jiems priklauso 7 kaimo vietovių ugniagesių komandos – Pabaisko, Šešuolių, Želvos, Valų, Taujėnų, Siesikų ir Veprių. Yra įsteigtos 67 darbuotojų pareigybės.
Komandos gesinti gaisrų, atlikti gelbėjimo darbus pernai vyko 235 kartus. Pasak vadovo, rajone per metus gaisrų ir nelaimių kilo daugiau, tačiau į esančias miesto teritorijose skuba ne į visas. Į visus be išimties įvykius mieste ir kaimuose vyksta jų kolegos – Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos gelbėtojai.
R. Lukošius pažymėjo, kad jų pagrindinė užduotis ir misija – gaisrų gesinimas kaimo vietovėje, būti arčiausiai kaimo žmonių.
Net ir administracija prieš kelerius metus persikėlė iš Ukmergės į kaimą – Pabaisko miestelį, naujai įrengtas patalpas. Naujos patalpos ugniagesiams įrengtos ir Valuose.
Direktorius pasidžiaugė, kad jų darbuotojai pastaraisiais metais pasiekė aukštų profesinio pasirengimo rezultatų – nuolat tobulinama budinčių pamainų darbuotojų parengtis, o tai pasitarnauja atliekant gaisrų gesinimo bei žmonių ir turto gelbėjimo darbus. Ugniagesiai gelbėtojai gerina ir teorines žinias, stiprina praktinius darbo įgūdžius, atlieka gaisrinės technikos bei įrangos techninę priežiūrą.
Pernai vyrai buvo aprūpinti individualiais kvėpavimo organų apsaugos aparatais, įsigyti prie ugniagesių šalmų tvirtinami prožektoriai, gelbėjimo rogių komplektai, užmetami krepšiai ir kitos priemonės, reikalingos gelbėjimo darbams vandens telkiniuose.
Pagrindiniai iššūkiai, anot R. Lukošiaus, šiuo metu – toliau tęsti pastatų atnaujinimą ir atnaujinti automobilių parką. Pasakojo, kad šiuo metu dar vis naudojami sovietinių laikų gaisrų gesinimo automobiliai. Tiesa, pats seniausias „Magirus“ markės automobilis, kuriam jau 60 metų, yra vakarietiškas – prieš 30 metų jį padovanojo kolegos iš Vokietijos. Gal ir nesitikėjo, kad jis dar tiek daug metų tarnaus.
Prieš kurį laiką Lietuvoje buvo garsiai diskutuojama apie apskričių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos tarnybų jungimą su savivaldybėms priklausančiomis tarnybomis.
Keliose šalies savivaldybėse net įgyvendinami pilotiniai projektai – dvi tarnybos apjungtos. Tačiau, R. Lukošiaus duomenimis, dabartinė šalies vadovybė nutarė laikytis kitos pozicijos ir apie jungimąsi jau nebekalbama. Vidaus reikalų ministerija yra pasižadėjusi tokius planus sustabdyti. Direktorius džiaugiasi tuo, manydamas, kad dabartinėje įtemptoje geopolitinėje situacijoje tokios pertvarkos nereikalingos.
Į praėjusią savaitę vykusį pasitarimą, kuriame aptarti veiklos rezultatai, atvyko Ukmergės rajono meras Darius Varnas, Seimo narė Indrė Kižienė, mero patarėja Goda Juzėnaitė, mero visuomeninis konsultantas Vidmantas Leščius, Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Dainius Vyšniauskas.
Už aukštus profesinio pasirengimo ir veiklos vertinimo rezultatus, nuolatinį tobulėjimą profesinėje veikloje bei teisingus veiksmus incidentų likvidavimo metu rajono vadovas įteikė padėkas ugniagesių komandų ugniagesiams gelbėtojams: Šešuolių – Andriui Gutauskui, Siesikų – Donatui Kolesovui, Pabaisko – Audriui Paplauskui, Veprių – Mindaugui Razumui, Valų – Egidijui Svilainiui, Želvos – Vytautui Šliurpai ir Taujėnų ugniagesių komandos skyrininkui Algimantui Žukauskui.
Už pasiektus gerus darbo rezultatus sąžiningą ir nepriekaištingą pareigų atlikimą padėkas Tarnybos darbuotojams įteikė ir Seimo narė I. Kižienė bei direktorius R. Lukošius.
