Taujėnų vidurinės ir „Šilo“ pagrindinės mokyklos penktokai greitai nemokamai naudosis planšetiniais kompiuteriais. Jie mokiniams turėtų pakeisti vadovėlius.
Vaidotė ŠANTARIENĖ
Gedimino Nemunaičio nuotr. Ar įprastus mokymosi būdus išstums naujoviški?
Planšetinis kompiuteris – nedidelis įprastas mokymosi priemones atstojantis nešiojamasis kompiuteris. Tokiais įrenginiais aprūpinti penktokus nusprendė Švietimo ir mokslo ministerija. Moderniais ugdymo metodais siekiama skatinti vaikus mokytis naujoviškai.
Galimybe dalyvauti šiame projekte pasinaudota, paramos lėšų skyrus Europos Sąjungai. Kompiuteriai skiriami ir pedagogams, kurie apmokomi jais naudotis.
Į mokyklų, kurioms bus perkami planšetiniai kompiuteriai, sąrašą pateko dvi Ukmergės rajono ugdymo įstaigos. Jų turėtų sulaukti 15 Taujėnų vidurinėje bei per 70 „Šilo“ pagrindinėje mokyklose besimokančių penktaklasių.
Kurias šalies įstaigas galėtų pasiekti kompiuteriai, buvo svarstoma, atsižvelgiant į motyvacijos, pasirengimo jais dirbti kriterijus. Pasak Ukmergės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiojo specialisto Arūno Augustino, mokyklos atrinktos, įvertinus jų pateiktas paraiškas. Konkursas vykdytas, įgyvendinant projektą „Ugdymo karjerai infrastruktūros bendrajame ugdyme ir profesiniame mokyme sukūrimas ir plėtra“.
Manoma, jog kompiuterius mokyklos gaus iki Naujųjų metų. „Artimiausiu metu bus pasirašyta sutartis su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru, ir tada pradėsim pirkimus“, – sakė specialistas.
Anot šio centro Ugdymo karjerai skyriaus vedėjos Danutės Talačkaitės, integruojant kompiuterius į mokymo procesą, plėtojamos mokinių galimybės, siekiama sukurti lanksčias bei kokybiškas mokymosi sąlygas. Naujomis profesinio orientavimo užduotimis tikimasi užtikrinti penktokų mokymosi motyvaciją.
Įrenginio atmintyje tilps keletas vadovėlių, kurių vaikams nebereikės nešiotis.
Tačiau ne paskutinėje vietoje – ir tokių naujovių minusai. Svarstoma, ar kompiuterių naudojimas pamokose neatsilieps vaikų rašymo ranka įgūdžiams.
Taujėnų vidurinės mokyklos direktorius Stasys Kaplūnas įsitikinęs: mažiau rašydami, mokiniai nuo to atpranta. Tačiau, anot jo, ir naudojamos pratybos dabar tokios, kad bereikia tik įrašyti raides. „Nuo to rašyba irgi pablogėjo“, – svarsto jis. Tikisi, kad rašymo spragas pavyks kompensuoti.
Mokyklos vadovas pasakojo, jog naujovėmis džiaugiasi ir mokiniai, ir tėvai, kurių nuomonės teirautasi apklausoje. Dėl naujovių apsispręsta, gavus tėvų sutikimą.
Įrenginiais penktokai naudosis, ne vien atlikdami užduotis klasėje. Galės ruošti ir namų darbus, mat kompiuterius bus leidžiama nešiotis namo. Atsakyti už jų priežiūrą ir saugumą, anot S. Kaplūno, įpareigoti tėvai – su jais pasirašytos sutartys.
Mokėti už priemones nereikės, o savo planšetiniais kompiuteriais moksleiviai naudosis ir vyresnėse klasėse.
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Ugdymo karjerai skyriaus vedėja D. Talačkaitė informavo, jog paslaugos teikėjų siūlomų įrenginių vertė skiriasi. Remiantis apklausų duomenimis, vienas toks kompiuteris kainuoja apie 700 litų.