Į redakciją paskambinusi mūsų skaitytoja pasidalino jautria istorija. Pasakojo, kad spalio mėnesį ligoninėje mirė jos vyras. Vėliau paaiškėjo, kad dingęs jo telefonas su brangia informacija – daugybe nuotraukų.
„Daug kur kartu su vyru keliavome, fotografavomės, telefone liko brangiausi prisiminimai“, – dalinosi nuoskauda moteris. Nuo įvykio praėjus daugiau nei mėnesiui, ji pasakojo prarandanti viltį, kad aparatas atsiras.
Pasakojo, kad vyras sirgo onkologine liga. „Spalio mėnesį jis buvo paguldytas į ligoninės Slaugos skyrių. Kaip tik tuo metu ten ligoniai užsikrėtė „kovidu“, todėl buvo išvežtas į kitą skyrių.“
Deja, vyro gyvybė užgeso. Pasak sutuoktinės, tarp jo daiktų telefono nebuvo. Moteris dėl vagystės kreipėsi į policiją. Viską paaiškino, tačiau iš pareigūno net išgirdo abejonių, ar vyras apskritai tą telefoną turėjo, nors moteris tikina parodžiusi net nuotrauką savo vyro, gulinčio palatoje su telefonu rankose.
Moteris pasakojo, kad policijos pareigūnas kelis kartus klausė, kokia suma ji įvertino prarastą telefoną, tačiau atsakė nežinanti, esą jai aparatas neįkainojamas – brangus ne dėl savo vertės, o dėl jame likusių nuotraukų. Moteris sako, tad vyro telefonas buvo gal kokių keturių metų senumo, naujas kainavo apie 400 eurų. Policijos pareigūnas esą garsiai pasvarstė, kad dabar jo kaina siekų apie 120 eurų. Bet mūsų skaitytoja sako, kad jei tokia maža kaina bus įvertintas, gal ir apskritai policija tyrimo neatliks ir telefono neieškos.
Ukmergės rajono policijos komisariato viršininkas Saulius Kazlauskas paaiškino, kad, ar kelti baudžiamąją bylą, ar pradėti civilinę teiseną, priklauso nuo žalos dydžio. Tačiau tai tikrai neturi įtakos tyrimui. Bet kokiu atveju, pasak viršininko, jis bus vykdomas, o telefonas ieškomas. Kad pareigūnai siūlytų specialiai mažinti žalos sumą, sako nėra nė menkiausio pagrindo.
Komisariato vadovas S. Kazlauskas sakė, kad pagrindinis „kabliukas“, padedantis surasti dingusį ar pavogtą mobilųjį telefoną priklauso nuo to, ar žmogus turi įrenginio dokumentus. Jei turi, tai juose yra nurodomas tam tikras kiekvieno aparato kodas – skaičių seka. Policijos pareigūnas juos perduoda operatoriams. Jei tik toks telefonas pradeda veikti, operatoriai iš karto žino, kas juo naudojasi.
Patikino, kad telefonas bus tikrai ieškomas. Sakė, kad yra ne vienas atvejis, kai aparatas atsirado ir buvo grąžintas savininkui.
Taip pat viršininkas patvirtino, kad atliekant tyrimą pareigūnams iš tiesų svarbu žinoti, kokia suma žmogus vertina patirtą materialinį nuostolį. Telefonai, priklausomai nuo gamintojo, palyginti greitai nuvertėja. Pavyzdžiui, 800 eurų kainavęs naujas po kelerių metų jau gali kainuoti kelis šimtus. Apytikslę kainą nesunku nustatyti pažiūrėjus, po kiek tokios prekės parduodamos internetu.
Pasakojo, kad aparatą identifikuojančią skaičių seką turi visi naujos kartos aparatai, gal tik visiškai senutėliai jų neturi ir tokiu atveju surasti telefoną būtų labai sudėtinga.