Miškininkai sako, kad inkilus paukščiams galima kelti visus metus, nes taip jie įgauna natūralesnę spalvą, tampa patrauklesni paukščiams. Tačiau labiausiai su inkilų kėlimu siejame pavasarį – paukščių grįžimo metą.
Šiemet sukanka 90 metų, kai pirmą kartą gamtininko Tado Ivanausko iniciatyva Lietuvoje buvo surengta pirmoji Paukščių dienos šventė.
Šia proga Generalinė miškų urėdija ir visos respublikos urėdijos organizavo visuotinę akciją – inkilų kėlimą.
Inkilus šiai akcijai daugiausiai gamina jaunieji miško bičiuliai, mokyklų vaikai. Jų pagaminti inkilai puošia šalies miškus ir priima į juos grįžtančius paukštelius.
Šią savaitę apie 60 zylėms skirtų inkilų iškelta Ukmergės miškų urėdijos Giedraičių girininkijoje. Inkilus iš urėdijos duotos medienos pagamino Giedraičių Antano Jaroševičiaus vidurinės mokyklos moksleiviai.
Ukmergės miškų urėdijos atstovas spaudai Ramūnas Jančiulevičius sako, kad pagrindinė inkilų paskirtis susijusi su miško sveikatinimo, apsaugos forma. Urėdija inkilų kėlimą yra įtraukusi į savo darbų planus.
Pasak R. Jančiulevičiaus, šiemet girininkijų miškuose, gyvenvietėse Ukmergės miškininkai pasirengę iškelti apie 300 inkilų.
Tačiau šiuos darbinius urėdijos įsipareigojimus nesunku paversti gražia švente visuomenei. Artimiausiu metu inkilų kėlimo šventes, kuriose dalyvauja vietos bendruomenės nariai, pasikviečiama svečių iš Seimo, Aplinkos ministerijos, planuojama surengti Želvos bei Deltuvos girininkijose.
UŽ inf.